Blogas darbo organizavimas Seime bado akis

2018-04-26 / Liberalai.lt
Blogas darbo organizavimas Seime bado akis

Šiandien Seimo vakarinis posėdis buvo skirtas Liberalų sąjūdžio frakcijos įstatymų projektams pristatyti, tačiau posėdžių sekretoriatas vakar iš opozicinės darbotvarkės išbraukė pusė pateiktų įstatymų projektų, nes paskirti komitetai nesugebėjo pateikti jiems išvadų. Darbotvarkėje palikti tik pateikimo stadijoje esantys projektai.

„Blogas darbo organizavimas Seime bado akis. Valdančiųjų įstatymų projektai komitetuose kartais būna apsvarstomi ir per vieną dieną, o opozicijos projektams apsvarstyti nepakanka ir  metų“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Gentvilas.

E. Gentvilo teigimu, Seime kuriama iliuzija, kad opozicija įtraukiama į įstatymų leidybą ir gali pateikti įstatymų projektus, tačiau projektai, kuriems buvo pritarta, svarstymo stadijos taip ir nepasiekia.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojos Aušrinės Armonaitės teigimu, valdantieji sistemingai slopina opoziciją, neleidžiant svarstyti parengtų įstatymų projektų, o pasiekus svarstymo stadiją juos paslepia stalčiuose.

„Opozicinę darbotvarkę turime  gana retai, tačiau šiandien turint įvykti mūsų opozicinei darbotvarkei mums buvo pasiūlyta sutrumpinti posėdžio laiką. Pateikėme 14 įstatymų projektų, tačiau mūsų darbotvarkė buvo „iššienauta“ leidžiant pristatyti tik tuos projektus, kurie yra pateikimo stadijoje. Komitetai, kuriems pirmininkauja valdančiųjų atstovai, nepateikė išvadų projektams, nors kai kuriais atvejais išvadoms pateikti turėjo net 5 mėnesius“, – sakė A. Armonaitė.

Liberalų sąjūdžio frakcija į opozicinę darbotvarkę įtraukė 14 klausimų, su kuriais dirba jau nuo 2015-2016 m., tačiau iki šios dienos svarstymo stadijos šie įstatymų projektai nepasiekė. Nors sesijos pradžioje tvirtinamoje darbotvarkėje įstatymų projektai buvo įtraukti, pirmenybė kol kas suteikiama valdančiųjų įstatymų projektams.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu