E. Gentvilas kreipiasi į opozicines frakcijas dėl LRT parlamentinio tyrimo

2018-01-10 / Liberalai.lt
E. Gentvilas kreipiasi į opozicines frakcijas dėl LRT parlamentinio tyrimo

Valdantiesiems užsimojus įvykdyti specialų Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymo, ūkinės ir finansinės veiklos tyrimą, liberalų frakcijos seniūnas Seime Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį, kad pastarųjų valstiečių ir LRT žurnalistų konfliktų kontekste toks tyrimas atrodo kaip politinis kišimasis į žiniasklaidos darbą ir gali būti vertinama kaip bandymas daryti spaudimą ir įtaką žiniasklaidai.

Opozicijos kritiškai vertinamas parlamentinis LRT tyrimas atrodo kaip bandymas perimti žiniasklaidos kontrolę ir gali būti traktuojamas kaip bandymas pažeisti nacionalinio transliuotojo nepriklausomumą, ypač neišnaudojus galimybės pasitelkti Valstybės kontrolės pajėgas.

„Pirmiausia opozicinėms frakcijoms siūlau savo nuostatas išsakyti nutarimo dėl tyrimo komisijos sudarymo pateikimo ir svarstymo metu. Taip pat raginu visas opozicines frakcijas nedalyvauti nutarimo priėmime. Ir galiausiai raginu opozicines frakcijas nedeleguoti savo atstovų į tyrimo komisiją“, – su trimis pasiūlymais į opozicines frakcijas kreipiasi E. Gentvilas.

Politiko manymu, toks valdančiųjų užsispyrimas ir bandymas sukompromituoti nacionalinį transliuotoją prieštarauja europiniam žiniasklaidos reglamentavimui. Lietuvos žurnalistų sąjunga šiandien išplatintoje nuomonėje dėl valdžios ir žiniasklaidos atstovų santykių taip pat įžvelgia didelių pavojų ir kviečia inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų žurnalistų nepriklausomybę nuo politikų spaudimo, neteisėto persekiojimo už kritiką ir neleistų pažeidinėti visuomenės informavimo principų.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu