Liberalai kreipiasi į teisėsaugą: prašome spartesnio ikiteisminio tyrimo

2017-11-30 / Liberalai.lt
Liberalai kreipiasi į teisėsaugą: prašome spartesnio ikiteisminio tyrimo

Liberalų sąjūdis viešai kreipiasi į teisėsaugą prašydamas aktyvių veiksmų spartinant ikiteisminį tyrimą ir perduodant surinktus duomenis teismui.

„Šiuo viešu pareiškimu kreipiamės į pareigūnus siekdami greitesnio bylos patekimo į teismą. Nuolat, sąžiningai ir atvirai šiame tyrime dirbome su teisėsauga: dalyvavome pakartotinėse apklausose tikslinant liudijimus ir parodymus, suteikėme visą informaciją pareigūnams ir bendradarbiavome visais įmanomais būdais. Padarėme viską, kas buvo mūsų rankose, kad ikiteisminis tyrimas praeitų sklandžiai ir kaip įmanoma greičiau“, – sako laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Kiek anksčiau partija buvo informuota, kad ikiteisminis tyrimas turėtų baigtis dar šių metų lapkričio mėnesį. Lapkritis skaičiuoja paskutines valandas, tačiau ikiteisminio tyrimo pabaigos vis dar nėra. Dešimtmečio rezonansinė byla, skambiai ir efektingai pradėta Specialiųjų tyrimų tarnybos operacijomis, susilaukė atgarsio šalies visuomenėje. Liberalų nuomone, dėl šios priežasties, spartesnis ikiteisminis tyrimas yra svarbus ne tik į šią įstoriją įveltai partijai, jis tapo ir visuomenės interesu.

„Esame suinteresuoti greitais procesais ir greitu teisėsaugos darbu. Ilgo proceso kaina – mažėjantis pasitikėjimas teisėsauga. Mūsų tikslas – ne slapukauti, esame suinteresuoti greitesne visų procesų eiga“, – teigia E. Gentvilas.

Liberalai laukia aktyvių pareigūnų veiksmų, kad neapibrėžti tyrimo terminai neduotų pagrindo abejoti teisėsaugos efektyvumu ir nepaliktų jokios erdvės spekuliacijoms ar manipuliacijoms.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu