Seimo „valstiečiai“ ir toliau torpeduoja Kanados ir ES prekybos susitarimą

2018-04-10 / Liberalai.lt
Seimo „valstiečiai“ ir toliau torpeduoja Kanados ir ES prekybos susitarimą

Seimo „valstiečiai“ ir toliau torpeduoja Kanados ir Europos Sąjungos (ES) prekybos susitarimą – „valstiečiams“ iškėlus papildomų sąlygų šiandien Seimas nesvarstys sutarties ratifikavimo.

„Lietuva gali nuskambėti garsiau nei Valonija. Vyriausybės ataskaitoje Premjeras džiaugiasi, kad laikinai įsigaliojo Kanados ir ES prekybos susitarimas, tačiau Seime patvirtinti susitarimo ir toliau neleidžia „valstiečių“ veiksmai. Kai jau atrodė, kad dėl visko sutarta ir šią savaitę Seime turėsime galimybę svarstyti ir patvirtinti susitarimą, „valstiečiai“ užregistravo pasiūlymą, kurį priėmus visoje ES turėtų sustoti laikinas sutarties taikymas bei šalims reikėtų dėl susitarimo persiderėti iš naujo“, – komentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūno pavaduotoja Aušrinė Armonaitė.

Savo užregistruotu pasiūlymu „valstiečiai“ rūpinasi genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) reguliavimu, tačiau Kanados ir ES prekybos susitarimas nepakeičia ES taikomų visuomenės sveikatos apsaugos, maisto saugos ar kitų vartotojų apsaugai aktualių standartų. Kanados ir ES prekybos susitarimas patvirtina, kad ES galiojantys standartai nebus keičiami, o tų standartų neatitinkantys produktai iš Kanados negalės patekti į ES rinką.

„Galvojant apie tai stebina valstiečių pasirinkta forma. Jeigu yra noras padaryti Lietuvos pareiškimą ratifikuojant sutartį dar kartą akcentuojant GMO, tai galima padaryti protokoliniu nutarimu arba rezoliucija. Dabar siekiama įdėti Lietuvos pareiškimą į patį įstatymą ir tokiu būdu jį pakeisti. Kitaip tariant, sutarties tekstas jau nebūtų vieningas ir toks, kurį patvirtino kitos šalys. Kyla klausimas, ar tai nuoširdus rūpestis GMO, ar tiesiog nuoseklus priešinimasis sutarčiai“, – akcentuoja A. Armonaitė.

„Valstiečių“ pasiūlymą Užsienio reikalų komitetas svarstys rytoj.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu