VRK pirmininkės pavaduotojas V. Vobolevičius – politologas, lektorius ir teisėjas viename asmenyje

2018-02-22 / Liberalai.lt
VRK pirmininkės pavaduotojas V. Vobolevičius – politologas, lektorius ir teisėjas viename asmenyje

Šiandien Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) svarsto konservatorių surengtus mokymus, kuriuos jiems padėjo organizuoti Demokratinės politikos institutas (DPI) tarp kurios steigėjų yra Seimo narys Mantas Adomėnas. VRK sudarytai darbo grupei vadovavo VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės pavaduotojas V. Vobolevičius. Parengtose išvadose teigiama, kad „nėra pagrindo konstatuoti, kad TS-LKD nesilaikė ir pažeidė Lietuvos Respublikos politinių partijų įstatymo nuostatų dėl politinių partijų finansavimo“.

„Aš irgi manau, kad konservatoriai nieko nepažeidė. Partijų mokymai kartu su NVO yra dešimtmetė partijų tradicija. Tačiau praėjusių metų pabaigoje to paties V. Vobolevičiaus darbo grupė tyrė Taikomosios politikos instituto surengtus mokymus Liberalų sąjūdžio nariams, už kuriuos V. Vobolevičius išvadose pasiūlė 12 mėn. atimti valstybės dotaciją. Sunku suprasti tokius dvigubus V. Vobolevičiaus vertinimus, nes nesuprantame, kuo skiriasi liberalams ir konservatoriams surengti mokymai“, – komentuoja Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

V. Vobolevičius – konservatorių renginių lektorius ir darbo grupės dėl tų pačių renginių vadovas VRK

Paaiškėjo, kad VRK pirmininkės pavaduotojas V. Vobolevičius pats dalyvavo projekto „Politinė akademija“ renginiuose 2016 m. vasarį. Iš viešai prieinamų nuotraukų internete galima spręsti, kad jis buvo lektorius. Konservatorius, DPI steigėjas M. Adomėnas viešino nuotraukas iš renginio su prierašu „Dar vienas savaitgalis, dar viena akademija“.  Nuotraukose – V. Vobolevičius, vienoje nuotraukoje matomas ir jis, ir M. Adomėnas.

VRK pirmininkės pavaduotojas taip pat dalyvavo 2016 m. gruodį vykusioje konferencijoje Seime, kurios vienas iš organizatorių buvo tas pats DPI. Konferencijoje V. Vobolevičius skaitė pranešimą „Ar bendrojo gėrio sąvoka grįsta demokratija gali veikti geriau nei liberali demokratija?“.

Tyrimą dėl kitų DPI renginių ir vieno TS-LKD renginio darė ir išvadą rengė VRK darbo grupė, kuriai vadovavo V. Vobolevičius, tačiau darbo grupės parengtoje išvadoje apie jokius renginius, kuriuose dalyvavo pats VRK pirmininkės pavaduotojas net neužsimenama.

Taip pat M. Adomėno agitacinėje svetainėje likus dviem dienoms iki Seimo rinkimų publikuojamas interviu su V. Vobolevičiumi „Jei norime pokyčių, privalome rinktis profesionalus, kurie turi stuburą“. Interviu buvo skelbtas ir rajoninėje spaudoje. V. Vobolevičius interviu teigia, kad reikia jaunimą paskatinti rinktis protingai ir prognozuoja, kad M. Adomėnas rinkimus laimės: „Aš manau, kad Mantas laimės daugumą 5 procentais.”

„Valstybės pareigūnas V. Vobolevičius turėjo deklaruoti savo sąsajas su DPI ir nusišalinti nuo tyrimo bei balsavimų komisijoje. Tokį V. Vobolevičiaus elgesį turėjo užtikrinti ir komisijos pirmininkė L. Matjošaitytė. Todėl dėl šių dviejų pareigūnų liberalai kreipiasi į Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją“, – sako E. Gentvilas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu