K. Pūkas turi atsistatydinti, jei ne – bus inicijuojama apkalta

2017-03-09 / Liberalai.lt
K. Pūkas turi atsistatydinti, jei ne – bus inicijuojama apkalta

Prie moterų seksualiai priekabiavusio, jas ir Seimo nario vardą pažeminusio K. Pūko elgesį  turi kuo skubiau įvertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija, taip pat bus svarstoma galimybė K. Pūkui inicijuoti apkaltos procedūrą parlamente, jei šis pats neatsistatydins, – sako Seimo Moterų grupės pirmininkė liberalė Aušrinė Armonaitė.

„Žiniasklaidos paviešintas K. Pūko elgesys ir komentarai moterų atžvilgiu yra pasibjaurėtini. Toks elgesys visiškai nesuderinamas su Seimo nario pareigomis – K. Pūkas pažemino moteris, pažemino Seimo nario vardą, diskredituoja viso parlamento reputaciją. Civilizuotoje valstybėje po tokio skandalo politikas privalo prisiimti atsakomybę, visų atsiprašyti  ir atsistatydinti. Jeigu to K. Pūkas nepadarys, Seime bus galimybė inicijuoti ir pradėti apkaltos procedūrą“, – sako A. Armonaitė.

Liberalė pabrėžia, kad tik drąsių ir principingų moterų dėka šie įvykiai iškilo viešumon. „Jei kas nors vis dar siūlo ir ateityje siūlys karjerą per lovą – tai yra įrodymas, kad tai nebus toleruojama“, – teigė A. Armonaitė.

Seimo laikinoji Moterų grupė šiandien raštu kreipėsi į parlamento Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama įvertinti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Seimo nario K. Pūko nederamą ir neetišką elgesį darbo pokalbių metu su kandidatėmis į Seimo nario padėjėjas.

Atkreipiamas dėmesys, kad Seimo narys galimai pažeidė Baudžiamojo kodekso 152 straipsnio pirmąją dalį seksualiai priekabiaudamas prie kandidačių į savo padėjėjos-sekretorės poziciją bei siūlydamas darbo užmokestį mokėti nelegaliai.

Pažymima, kad ne viena kandidatė į Seimo nario K. Pūko padėjėjos-sekretorės poziciją patvirtino, jog Seimo narys pokalbių metu prie jų seksualiai priekabiavo.

„K. Pūko veiksmai rodo nepagarbą rinkėjams, žemina visas Lietuvos moteris, diskredituoja Seimo nario vardą ir parlamento reputaciją. Prašome Etikos ir procedūrų komisijos išsiaiškinti ir atlikti tyrimą, ar minimo Seimo nario veiksmai nepažeidė Seimo statuto, pateikti Seimui išvadas apie K. Pūko etikos pažeidimus ir įvertinti galimybę inicijuoti apkaltos procedūrą“, – rašoma Seimo Moterų grupės kreipimesi į Komisiją.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu