A. Armonaitė referendumą dėl pilietybės siūlo organizuoti be dviejų savaičių pertraukos

2018-10-03 / Liberalai.lt
A. Armonaitė referendumą dėl pilietybės siūlo organizuoti be dviejų savaičių pertraukos

Seimo narė liberalė Aušrinė Armonaitė siūlo atsisakyti idėjos referendumą dėl dvigubos pilietybės rengti su dviejų savaičių pertrauka, tačiau taip pat siūlo referendumą organizuoti dvi dienas – gegužės 11-12 dienomis.

„Europos Sąjungoje mes neturime praktikos, kad šalys referendumus organizuotų su dviejų savaičių pertrauka. Tokia referendumo trukmė pažeidžia referendumo nepertraukiamumo principą, taip pat sukuria naujas referendumo organizavimo problemas, pavyzdžiui, nėra aišku kaip reglamentuoti agitacijos laiką, kaip ir kur dvi savaites saugoti biuletenius, kaip užtikrinti, dvi savaites trunkantį slaptumą. Dėl referendumo organizavimo objektyvumo ir nešališkumo neturi kilti jokių abejonių“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Anot jos, Lietuva jau yra turėjusi praktikos rengti referendumą dvi dienas iš eilės – taip buvo organizuojamas referendumas dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje.

„Mes girdėjome pažadą, kad priėmus Seimo nutarimą bus iškart kreipiamasi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar tokia referendumo organizavimo trukmė atitinka Konstitucijai. Tačiau paprastai Konstitucinis Teismas Seimo kreipimąsi nagrinėja bent keletą mėnesių, todėl siūlau negaišti brangaus laiko ir priimti nutarimą su protingu ir adekvačiu reguliavimu“, – teigė A. Armonaitė.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu