E.Gentvilas: Karbauskis ir S. Skvernelis – puikūs dūsaujamojo žanro aktoriai

2017-06-14 / Liberalai.lt
E.Gentvilas: Karbauskis ir S. Skvernelis – puikūs dūsaujamojo žanro aktoriai

Kai valstiečių  partijos pirmininkas ir frakcijos seniūnas R. Karbauskis per Vyriausybės valandą susiruošia klausti savo deleguoto premjero S. Skvernelio – gali laukti politinio spektaklio. Taip nutiko ir per pastarąją Vyriausybės valandą birželio 8 d.

Karbauskis susirūpinusio politiko tonu paklausė S. Skvernelio:

,, …. yra problema dėl lėšų neformaliajam ugdymui, nes anksčiau nebuvo numatytos tos lėšos. Antrą pusmetį mes Lietuvoje atsiduriame situacijoje, kada neformaliajam ugdymui nėra pinigų….  Kokie Jūsų dabar sprendimai, kaip jūs tą situaciją matote?”.

Skvernelis dar labiau susirūpinusio politiko tonu atsakė:

,,…. Aš tiktai apgailestauju, kad mes vėl turime situaciją, kada reikės nestandartinių sprendimų, kai buvo galima juos labai civilizuotai padaryti priimant arba rengiant šių metų biudžetą. Net neabejoju, kad mes tikrai užtikrinsime tą krepšelį ir moksleiviai neformaliajam ugdymui turės tai, ką turėjo šiais mokslo metais, ir nuo rugsėjo 1 d. tai turės“.

Apie ką šis graudus ,,dūsaujamojo“ žanro politinis spektaklis? Teisingai, apie vaikučius, kurių neformaliam ugdymui (užsiėmimams po pamokų) KAŽKAS neskyrė pinigų priimant arba rengiant šių metų biudžetą.

Lieka išsiaiškinti kas tas niekadėjas KAŽKAS.

Atsiverčiu 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo posėdžio stenogramą. G. Steponavičius ir dar 5 liberalai teikia Pasiūlymą skirti 2,6 mln. eurų neformaliajam vaikų švietimui, informuoja, kad neskyrus lėšų, finansavimo netektų daugiau nei 70 000 moksleivių.

Finansų ministras V. Šapoka informuoja Seimą, kad S. Skvernelio Vyriausybė šiam lėšų skyrimui nepritaria.

Vyksta balsavimas. Už papildomą 2,6 mln. eurų skyrimą balsavo 53 Seimo nariai, prieš – 24, susilaikė – 27. Pasiūlymas atmestas, nes jam priimti reikėjo bent 71 balso.

Žiūriu toliau – kas ir kaip balsavo, nes rūpi išsiaiškinti, kas tas KAŽKAS, necivilizuotai atėmęs pinigus iš vaikučių. Paaiškėjo, kad už papildomą pinigų skyrimą balsavo visi salėje buvę liberalai (13 balsų), konservatoriai (23 balsai) ir tvarkiečiai (6 balsai). Lenkai 6 balsavo už, 2 susilaikė. O kaipgi Seimo valdantieji? Socdemai – nė vieno balso už, 1 – prieš, 6 – susilaikė.  Valstiečiai – 5 už, 23 – prieš, 18 – susilaikė. Taigi, valdantieji atmetė vieningai balsavusios opozicijos pasiūlymą skirti pinigus neformaliam ugdymui.

Lieka išsiaiškinti, kaip prieš pusmetį balsavo patys ,,dūsautojai“. S. Skvernelis  balsavime nedalyvavo, R. Karbauskis – susilaikė.

Dabar jau tikrai žinosiu, kad kai R. Karbauskis viešai klausia S. Skvernelio, tikrai bus demonstruojamas socialinis jautrumas, rūpestis vaikučiais ir panašiai.

Beje, birželio 13 d. liberalė A. Armonaitė parengė Seimo nutarimą dėl neformalaus ugdymo tinkamo finansavimo dėl trūkstamų 2,6 mln. eurų skyrimo vaikų neformaliajam ugdymui.

Karbauskis šį projektą atsisakė pasirašyti.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu