E. Gentvilas teikia rezoliuciją dėl nuolatinių bandymų keisti Konstituciją

2018-11-20 / Liberalai.lt
E. Gentvilas teikia rezoliuciją dėl nuolatinių bandymų keisti Konstituciją

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas Seimo Valdybai teikia rezoliuciją dėl nuolatinių bandymų keisti Lietuvos Respublikos Konstituciją. Seimo narys prašo sudaryti tarpinstitucinę ekspertų grupę, kuri išnagrinėtų ir pateiktų Seimui išvadas dėl poreikio keisti Konstituciją.

„Per 26 metus Konstitucija užtikrino valstybės ekonominę ir socialinę plėtrą, žmogaus teisių apsaugą ir įrodė savo gyvybingumą ilgalaikėms valstybės ir piliečių reikmėms. Tačiau šioje Seimo sesijoje per pastaruosius du mėnesius matau jau 8-tą bandymą keisti Konstituciją. Seimo nariai, nesuprasdami Konstitucijos reikšmės, kiša pirštus prie jos keitimo“, – dėsto E. Gentvilas.

Jo teigimu, šios kadencijos Seime nuolat keliamos Konstitucijos keitimo iniciatyvos yra ydingos, dažnai atspindi tik tam tikrus politinius interesus ir nėra argumentuotos.

Rezoliucijos tekste pažymima, kad Seimo Valdyba turėtų sudaryti tarpinstitucinę ekspertų darbo grupę, kuri Seimui pateiktų išvadas dėl poreikio keisti Lietuvos Respublikos Konstituciją, o iki išvadų parengimo ir pristatymo, Seimo nariai raginami susilaikyti nuo iniciatyvų keisti Konstituciją.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu