E. Masiulis: „Žemės ūkio ministrei laikas prisiimti asmeninę politinę atsakomybę“

2016-04-14 / Liberalai.lt
E. Masiulis: „Žemės ūkio ministrei laikas prisiimti asmeninę politinę atsakomybę“

Žemės ūkio ministrei laikas prisiimti asmeninę politinę atsakomybę, tebesitęsiant skandalams ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose, toliau galimai neskaidriai skiriant jų vadovus bei perkant maistą skurstantiems brangiau nei rinkos kaina, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Šiandien Liberalų sąjūdžio frakcijoje apsilankiusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė neužtikrino, kad ministerija nebebus vienos partijos kadrų įdarbinimo agentūra ir ateityje išvengs galimai korupcinių sandorių.

„Valstybė dėl „auksinių“ miltų ar pagal partijos liniją aukštose pareigose įdarbinamų veikėjų patiria labai konkrečią finansinę žalą. 332 tūkstančius eurų – tokią sumą neseniai įvardijo Europos socialinio fondo agentūra, nustačiusi viešųjų pirkimų pažeidimus perkant maisto produktus. Neaišku, iš kokių šaltinių šie pinigai bus grąžinti į valstybės kišenę, ir tai – tik vienas viešumon iškilęs atvejis. Galimai korupciniai sandoriai vyksta mokesčių mokėtojų sąskaita. Todėl žemės ūkio ministrė, negalinti užtikrinti skaidrumo jai pavaldžiose įstaigose, turėtų prisiimti asmeninę politinę atsakomybę ir trauktis iš pareigų. Jei ministrei tai per sunku, kritiškai įvertinti savo ministrų kabineto narių darbą gali sąžiningumą deklaruojantis premjeras A. Butkevičius“, – sako E. Masiulis.

Liberalų lyderis pabrėžia, kad susikompromitavusi ir iš skandalingų istorijų neišsivaduojanti Nacionalinė žemės tarnyba turėtų būti panaikinta, jos funkcijas perduodant atsakingiems šalies savivaldybių departamentams. „Akivaizdu, kad žmonių pasitikėjimas Nacionaline žemės tarnyba yra žlugęs, todėl kitos išeities nėra – reikia braukti brūkšnį ir suteikti paslaugas savivaldybėse, kurios yra arčiausiai žmonių“, – teigia E. Masiulis.

Liberalų įsitikinimų, reikia naikinti ir abejotinomis sąlygomis viešuosius pirkimus rengiančią Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą. Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė susitikime Liberalų sąjūdžio frakcijoje pažadėjo, kad sprendimas dėl Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros likvidavimo bus teikiamas dar šioje Seimo pavasario sesijoje.

 

Nuotr.: BNS

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu