G. Mendoza-Herrera. Keičiu miesto veidą, kad jis taptų patogus gyventi

2016-08-19 / Liberalai.lt
G. Mendoza-Herrera. Keičiu miesto veidą,  kad jis taptų patogus  gyventi

Architektė-urbanistė Giedrė Mendoza Herrera žino, ko reikia, kad Lietuvos miestai įgautų šiuolaikišką veidą. Liberalės projektuoti pastatai, aikštės bei kitos viešosios erdvės puošia ne tik Šiaulius, bet ir kitus Šiaurės Lietuvos miestus, pelnė tarptautinį pripažinimą.

Anot G. Mendozos Herreros, ne tik Vilnius, bet ir kiti Lietuvos miestai turi tapti šiuolaikiško, patogaus bei įperkamo gyvenimo centrais. Taip įvyks, kai miestai bus žmonių traukos centrais dėl čia kuriamų darbo vietų bei gerų gyvenimo sąlygų; kai būsto kaina bus įperkama, o miesto erdvės planuojamos atsižvelgiant į čia gyvenančių poreikius.

„Mums visiems svarbu, kokiame mieste gyvename, vaikų saugumas, todėl aikščių, parkų, skverų ir gatvių sutvarkymas – kiekvieno miesto prioritetas. Norisi sulėtinti žmonių gyvenimo tempą mieste. Jie neturi gyventi automobiliuose. Žmonės išeis į gatves tada, kai jose bus saugu, o ne tik gražu“, – sako patyrusi architektė-urbanistė.

Tarp geriausiai įvertintų Giedrės darbų yra Šiaulių pėsčiųjų bulvaro, Šiaurės Lietuvos kolegijos aikštės, Joniškio Žemaičių gatvės su estrada ir amfiteatru rekonstrukcijos, Naujosios Akmenės viešosios bibliotekos, Šiaulių vaikų globos namų, apleistų Šiaulių gamyklų teritorijų atnaujinimo ir kiti projektai.

Veikli moteris prieš metus savo gyvenimą susiejo ir su politika. „Politikoje turi dalyvauti kuo platesnis žmonių ratas, skirtingų profesinių atstovai, savo srityje pasiekę aukštų rezultatų. Tai yra kelias kurti Lietuvą, kurioje norisi gyventi“, – įsitikinusi Liberalų sąjūdžio kandidatė į Seimą Šiaulių Saulės rinkimų apygardoje.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu