G. Steponavičius: „Atidėlioti sprendimus dėl naujų darbo vietų ir investicijų būtų klaida“

2016-12-01 / Liberalai.lt
G. Steponavičius: „Atidėlioti sprendimus dėl naujų darbo vietų ir investicijų būtų klaida“

Lietuva tik pralaimės atidėliodama sprendimus dėl naujų geriau apmokamų darbo vietų ir investicijų pritraukimo. Valdančiųjų noras nukelti naujų Darbo kodekso nuostatų įsigaliojimą ir stabdyti socialinio draudimo sistemos pokyčius būtų klaida, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotojas Gintaras Steponavičius.

„Negalime ir toliau vadovautis ydingu principu – vienas žingsnis į priekį ir du atgal. Lietuvai kaip oro reikia naujo impulso – naujų gerai apmokamų darbo vietų, naujų investicijų. Lankstesnių darbo sąlygų atidėliojimas ir pokyčių „Sodros“ sistemoje atšaukimas būtų neigiamas signalas norintiems užsidirbti daugiau, o taip pat – verslui, investuotojams“, – sako G. Steponavičius, primindamas, kad Darbo kodekso nuostatos pagal Prezidentės siūlymus jau buvo pakoreguotos.

Valdantiesiems šiandien siūlant atšaukti nuostatą dėl „Sodros“ lubų įsigaliojimo nuo 2017 metų, Liberalų sąjūdis pateikė priešingą pasiūlymą – „Sodros“ įmokų lubas užfiksuoti tris kartus žemesnes, t.y. atsižvelgiant į penkių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių sumą per mėnesį – maždaug 2225 eurus neatskaičius mokesčių.

„Seime dar praėjusių valdančiųjų priimtos „Sodros“ lubos ir taip buvo, galima sakyti, aukščiau dangaus. Liberalų pozicija nesikeičia – mokesčiai turi mažėti ne vienetams aukščiausios klasės profesionalų, bet daug platesnei darbuotojų daliai. Negali būti taip, kad lubos yra tik darbuotojų išmokoms, bet įmokoms jokių ribų nėra“, – teigia G. Steponavičius.

Liberalai taip pat ragina išsaugoti įsipareigojimą dėl socialiniame modelyje numatytos nuostatos, kad nuo 2017 m. socialinio draudimo įmokos tarifas pagrindinei pensijos daliai finansuoti turi mažėti 1 procentu. Liberalai ragina „Sodros“ mokesčius mažinti 1 proc. punktu kasmet.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu