G.Vaičekauskas. Premjere, atvažiuokit į Jūros šventę – pakelsim po taurę vyno ar bokalą alaus!

2017-05-05 / Martynas Čerkauskas
G.Vaičekauskas. Premjere, atvažiuokit į Jūros šventę – pakelsim po taurę vyno ar bokalą alaus!

Vertinau premjerą S. Skvernelį už neblogą humoro jausmą, bet, žinokit, atsiimu.

Premjeras, leidžiantis sau mėtytis tokiomis frazėmis, esą Jūros šventėje šeimos su vaikais praktiškai nebegali vaikščioti dėl lėbavimų, girtavimo ir muštynių, turėtų pasakyti, kad tai buvo viso labo nevykęs pokštas. Jei negali pagrįsti savo žodžių, dar yra galimybė atsiprašyti – šventės dalyvių, klaipėdiečių ir miesto svečių.

Betgi ne – S. Skvernelis dar vakar per Vyriausybės valandą išpyškino štai ką: „(…) Buvau policijos vadovu, puikiai žinau, mačiau, kokių ten buvo problemų, kokiomis pastangomis tiek policijai, tiek viešosios saugumo tarnyboms reikėjo ir reikia užtikrinti saugumą. Tikrai tenka pripažinti, kad situacija keičiasi į geresnę pusę. Bet tie faktai, kurie buvo – ir masinės muštynės, ir chuliganizmas, ir pristatyti asmenys, smulkus chuliganizmas, ir administraciniai nusižengimai – tai yra tokios šventės palydovas. Ar tam turi įtakos alkoholio lengvas prieinamumas tokioje šventėje, ar ne, mes galime turėti skirtingą nuomonę. Aš manau, kad taip“.

Žodžiu, reikalai krypsta į geresnę pusę, bet Jūros šventės palydovas yra alkoholis ir masinės muštynės? Premjere, vis dar galite paprašyti buvusių kolegų statistikos. Jei manote, kad ir statistika neatspindi tikrovės – premjere, tuomet noriu pasinaudoti proga ir viešai Jus asmeniškai (ar su šeima) pakviesti į Jūros šventę. Atvažiuokit, pakelsim po taurę vyno, gal net bokalą alaus! Juk Jūs tarsi nepriklausote talibaniniam konservatorių sparnui, lyg ir ginatės, kad nesate kraštutinis valstietis žaliasis, kartais net pasisakote už liberalius sprendimus. Nematau priežasčių, kodėl galėtumėt ar turėtumėt atsisakyti.

Pavaikščiosim kartu po Klaipėdą tų, anot Jūsų, lėbavimų metu. Jeigu nepapulsime į masines muštynes – tada galėsime ir po antrą bokalą išlenkti. Tikiuosi, humoro jausmą dar turite, premjere. Klaipėda, Jūros šventė ir visi klaipėdiečiai – su Jumis!

P.S. Tik keli faktai: Jūros šventės teritorijoje, kuri įprastai siekia net 73 hektarus, šventės dienomis draudžiama prekyba stiklo taroje, o tai reiškia, jog į šią zoną patenkančios parduotuvės uždaro alkoholinių gėrimų skyrius. Alkoholiu visiškai neprekiaujama vaikų pramogų zonoje.

Šventės programoje daugėja renginių ir pramogų, skirtų išimtinai šeimoms su vaikais. Lauko kavinių, esančių šventės teritorijoje, skaičius nuo 2010-aisiais buvusių 70-ies sumažėjo iki 33. Ir iki „Oktoberfesto“, kur suvartojama 6 milijonai litrų alaus, Klaipėda nepriartėjo ir nepretenduoja priartėti nė per patrankos šūvį!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu