Kas bus su partija?

2017-04-14 / Liberalai.lt
Kas bus su partija?

Vienu ar kitu būdu šiandien gaunu du klausimus, į kuriuos norėčiau ir čia atsakyti.

Ar partija gavo kokius nors pavedimus iš MG ar susijusiu asmenų?

Atsakau – ne. Bent jau po to, kai uždraustas juridinių asmenų finansavimas partijoms, Liberalai negavo tokių pavedimų nei tiesiogiai, nei per aplinkui, nei tiesiai iš šios verslo grupės, nei iš su ja susijusių asmenų.

Mano žiniomis (o prokurorai patvirtina tą patį), MG parėmė Gintaro Steponavičiaus fondą. Fondas informavo, kad lėšos buvo panaudotos paremti Demokratinės mokyklos projektui, kurio metu vyko dvidešimties maratonų bėgimas už laimingas mokyklas. Liberalų vardas projekte net nebuvo minimas. Negirdėjau (nors pasitikau Nerijų Buivydą po paskutinio maratono), kad kur net būtų paminėtas projektą parėmęs Gintaro Steponavičiaus fondas (o visai būtų buvę adekvatu paminėti, šiaip jau).

Tai pat 10 000 eurų paramos gavo Laisvės studijų centras, o pinigai buvo panaudoti pilietiškumo pamokų Lietuvos mokyklose projektui. Pats, kai dar nebuvau meru, dalyvavau dešimtyse tokių pamokų kartu su visuomenėje žinomais asmenimis ne partijos nariais. Galiu galvą guldyti, kad pokalbių su jaunimu metu nebuvo jokios liberalų ar apskritai politinės agitacijos. Kalbėjome apie pilietiškumą ir drąsą keisti savo ir šalies gyvenimą. Manau, šimtai ar net tūkstančiai dalyvavusių tose diskusijose tai tik patvirtintų.

Ar galima tai laikyti bent netiesioginiu liberalų rėmimu? Akivaizdu, kad prokurorai kol kas įtaria, jog taip. OK. Išsiaiškinsim kartu. Nors kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad neabejoju nei vienu prokurorų pateiktu faktu. Šiek tiek nesuprantu tik tų faktų interpretacijos, kaip nesupratau ir prieš metus iš prokuratūros man atsiųsto laiško, kuriame prašoma „pasiaiškinti“, kodėl savivaldybė išdavė leidimą kanapių kultūros dienos renginiui (šiemet, ačiū Dievui, nebeklausiama ir nebepriekaištaujama).

Tikrai nežinau, apie ką Gintaras kalbėjo susitikime su MG atstovais, kaip nežinau apie ką ten kalbėjo Eligijus, Gabrielius, Laurynas, Vytautas, Algirdas ar kiti liberalų, konservatorių, darbiečių ar socdemų politikai. Tačiau, grįžtant prie fondų veiklos – žinau, kad tai buvo reikalinga pilietinė veikla, o ne kieno nors politinių ar verslo įgeidžių tenkinimas. Mano įsitikinimu tai yra tokia pilietinė veikla, kurios labai trūksta Lietuvoje, ir man labai apmaudu, kad dabar tokia veikla taps sunkesnė. Beje, panašius fondus Vokietijoje ir jų analogišką veiklą finansuoja netgi mokesčių mokėtojai (ko tikrai nesiūlau Lietuvai). Esu netgi dalyvavęs ne vienuose Friedricho Naumano mokymuose, o įgytas žinias naudojau ir naudoju politinei veiklai.

Kas bus su partija?

Man svarbu, kas bus su partija. O dar svarbiau, kas bus su žmonėmis, kurie yra ir bus liberalai. Ne šiaip sau prieš 10 mėnesių ėmiausi šios partijos vairo ir visos atsakomybės. Ir tą atsakomybę pateisinsiu pirmiausia vardan liberalios idėjos. Nes man tai rūpi.

Gražios Prisikėlimo šventės visiems!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu