Siūloma didinti leistinas alkoholio promiles vairuotojams iki 0,5 promilių

2017-10-10 / Liberalai.lt
Siūloma didinti leistinas alkoholio promiles vairuotojams iki 0,5 promilių

Gintaras Vaičekauskas užregistravo įstatymo projektą, kuriuo siūlo vairuotojams taikyti 0,5 promilių ribą tuo pačiu metu griežtinant sankcijas piktnaudžiaujantiems vairuotojams.

„Lietuva save pozicionuoja kaip vakarietišką valstybę, kultūriškai pažangią, sąmoningą ir inovatyvią, tačiau taiko tokias sankcijas ir ribojimus kaip kitos sovietizacijos paliestos Europos valstybės ir draudimais rodo nepasitikėjimą savo piliečiais“, – sako liberalas G. Vaičekauskas.

Seimo narys įstatymus ir ribojimus Lietuvoje siūlo artinti prie daugelio pažangių Europos Sąjungos (ES) valstybių. Tokios kultūriškai išsivysčiusios ir vakarietiškos valstybės kaip Danija, Austrija, Belgija, Vokietija ir kitos taiko 0,5 promilių ribą vairuotojams. Iš viso tokių valstybių yra 18, o Didžiojoje Britanijoje galioja net 0,8 promilių limitas.

Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas neblaiviu, jei jam nustatytas 0,41 promilių girtumas. Šis skaičius, palyginus su kitomis Europos šalimis, atrodo laužtas iš piršto. Parlamentaras G. Vaičekauskas klausia, kaip šis skaičius parodo, kad žmogus jau yra nebe blaivas ir nebesugeba vairuoti.

Tačiau mėgėjams piktnaudžiauti alkoholiu prieš sėdant už vairo nudžiugti nevertėtų. Tokia tolerancijos riba būtų taikoma tik atsitiktiniams, nepiktybiniams pažeidėjams ir galiotų tik vieną kartą, o antrajam nusižengimui kelyje Seimo narys G. Vaičekauskas kategoriškas – vairuotojams taikyti griežčiausias baudas. „Jei nepraėjo vieneri metai nuo jau paskirtos nuobaudos įvykdymo ar vairuotojas turi nepanaikintą teistumą už nusikalstamą veiką, kurią padarė neblaivus – galiotų nulinė tolerancijos riba ir griežčiausios baudos“, – sako liberalas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu