Liberalai: „Dėl keliamos krizės Valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“

2019-05-31 / Liberalai.lt
Liberalai: „Dėl keliamos krizės Valstybėje kaltas tik R. Karbauskis“

Prieš rinkimus „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žadėjo šiems nepasisekus trauktis iš valdžios, jam antrino ir Premjeras Saulius Skvernelis. Tačiau po pralaimėtų „valstiečių“ rinkimų, nenuostabu, kad sulaukėme visai kitokių R. Karbauskio ketinimų. Trauktis nei jis, nei Ministras Pirmininkas nebežada. Priešingai – sudarydami naują valdančiąją koaliciją – stiprina autoritarinį valdymą ir toliau skaldo valstybę, atakuodamas vieną iš valstybės vadovų.

„R. Karbauskio šantažas, nuolatinis blaškymasis, žodžio keitimas, konfliktai su premjeru ir Seimo pirmininku rodo, kad LVŽS nebesusitvarko su valstybės valdymu. O Lietuva tapo R. Karbauskio ambicijų ir skilusių „socdarbiečių“ įkaite“, – susidariusią situaciją komentuoja opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Opozicijos lyderės teigimu, R. Karbauskis grasina nepaklūstantiems ir prieštaraujantiems bendražygiams, kad arba Seimo pirmininko vieta atitenka „socdarbiečiui“ Gediminui Kirkilui, arba vyks pirmalaikiai Seimo rinkimai.

„Toks šantažas demokratinėje valstybėje negalimas. Dėl keliamos krizės šalyje kaltas ne V. Pranckietis, ne opozicija, o asmeniškai savo neklystamumu įtikėjęs dvarponis R. Karbauskis“, – pasipiktinimo neslėpė liberalas Eugenijus Gentvilas ir pridūrė, – „Po šitokių išpuolių prieš stabilumą valstybėje, aš asmeniškai balsuosiu, kad V. Pranckietis liktų savo poste. Niekada nevykdžiau ir nevykdysiu liguistų R. Karbauskio užgaidų“.

Liberalams nuostabą kelia R. Karbauskio ambicijos skaldyti valstybę grasinant ne tik visuomenei, savo bendražygiams, bet ir vienam iš svarbiausių asmenų valstybėje.

„Matyt R. Karbauskis suprato, kad „valstiečių“ frakcija aižėja, o jo vienvaldystės era eina į pabaigą. Todėl keldamas sąmyšį ir bandydamas sustiprinti autoritarizmą, jis ir toliau Seime žaidžia „Sostų karus“. Iš pradžių sėdamas paniką visuomenėje grasino trauktis iš valdžios, o šiam planui neišdegus naudodamasis Seimo pirmininku gąsdina bendražygius, kad šie suprastų, jog lojalumas vadui – didžiausia dorybė partijoje“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu