Liberalai: kokių tikslų siekiama eurokomisaru nominuojant V. Sinkevičių?

2019-08-20 / Liberalai.lt
Liberalai: kokių tikslų siekiama eurokomisaru nominuojant V. Sinkevičių?

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien parlamente oficialiam prisistatymui pakvietė, išklausė ir uždavė klausimus Vyriausybės teikiamam kandidatui į Europos Komisijos narius Virginijui Sinkevičiui.

„Nors p. Sinkevičių pažįstame kaip Ekonomikos ir inovacijų ministrą, šiandieninėje diskusijoje  visų pirma norėjosi išgirsti autentišką kandidato europinių reikalų matymą galimo atstovavimo Lietuvos valstybei Europos Komisijoje kontekste. Mums taip pat buvo svarbu pasiaiškinti, kokie vis dėlto buvo tikrieji valdančiųjų motyvai apsisprendžiant dėl konkrečios nominacijos. Klausimai ar p. Sinkevičiaus teikimas į eurokomisarus yra valdančiųjų vidaus intrigų pasekmė, avansinis reveransas dėl numanomų ateities nuopelnų ar elementarus noras atsikratyti stipraus politinio konkurento – lieka atviri. Svarbiausia, kurioje vietoje čia yra valstybės interesas“, – pažymi Seimo opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų nuomone, svarstant kas galėtų geriausiai atstovauti Lietuvą Europos Komisijoje svarbi ne tik galimų pretendentų kompetencija, patirtis, politikos ir europinių reikalų išmanymas. Lietuvai taip pat nevertėtų ignoruoti naujosios Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen principinio, viešo raginimo ES šalims narėms nominuoti į eurokomisaro postą po du kandidatus: vyrą ir moterį, tam kad Europos Komisijoje būtų išlaikytas lyčių lygybės balansas.

„Nepaisant dalykiškai kritiško požiūrio į tokį valdančiųjų pasirinkimą, galime konstatuoti, kad p. Sinkevičius ko gero yra labiausiai liberalus valstiečių atstovas, gebantis ne tik drausti ir griauti, bet ir kurti. Todėl ir taip šiuolaikiškomis idėjomis neblizganti dabartinė Vyriausybė, sėkmingo balsavimo atveju prarastų vieną iš perspektyviausių ir inovatyviausių ministrų“, – pastebi Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu