Liberalai: „Lietuvai tampant „fintech“ lydere Finansų ministerija turėtų steigti rizikų valdymo centrą“

2019-04-09 / Liberalai.lt
Liberalai: „Lietuvai tampant „fintech“ lydere Finansų ministerija turėtų steigti rizikų valdymo centrą“

Lietuvai tampant finansų technologijų (fintech) lydere visoje Europoje, liberalai pasigenda Finansų ministerijos rizikų valdymo iniciatyvų. Parlamentarai įsitikinę, kad Finansų ministerija turėtų įvertinti visas galimas rizikas ir steigti rizikų valdymo centrą.

Antradienį Liberalų sąjūdžio frakcija susitikime su Finansų ministru Viliumi Šapoka kalbėjo apie „blockchain“ technologijos svarbą bankininkystės ir visos ekonomikos sektoriuje, Lietuvos, kaip „fintech“ lyderės, ateitį, domėjosi Skandinaviškų bankų įtaka bankininkystės sektoriui Baltijos šalyse.

„Lietuva „fintech“ srityje yra nemažai pasiekusi, tačiau finansų ekonomika Lietuvoje sudaro vos 3-4 proc., kai kitose pasaulio šalyse finansų ekonomika užima 40-50 proc. visos ekonomikos. Tačiau vis dar pasigendama technologijų struktūrų priežiūros Lietuvoje“, – kalbėjo ekonomistas, Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas prof. Kęstutis Glaveckas.

Profesorius teigia, kad Lietuva padariusi didelį įdirbį finansų technologijų sektoriuje, tačiau šioje srityje pasigenda rizikos valdymo centro ir specialistų. Nors ministras V. Šapoka įsitikinęs, kad rizikų vertinimas – Centrinio banko kompetencija, liberalai mano, kad perduodama atsakomybę tik Lietuvos bankui ministerija pati jos stengiasi išvengti.

Susitikime su liberalais V. Šapoka pasakojo, kad Finansų ministerijos iniciatyva 9 Lietuvos institucijos pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą, dėl visų rizikų, kurios yra susijusios su efektyviu finansinių  paslaugų valdymu: pinigų plovimo prevencijos, kibernetinio saugumo, vartotojų teisių apsaugos, tačiau liberalų nuomone, tokios iniciatyvos nėra pakankamos.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu