Liberalai: Ministro Pirmininko pareigos S. Skverneliui – nebe prioritetas

2019-02-08 / Liberalai.lt
Liberalai: Ministro Pirmininko pareigos S. Skverneliui – nebe prioritetas

Prezidentei D. Grybauskaitei atmetus I. Gudžiūnaitės kandidatūrą aplinkos ministrės pareigoms, Ministras Pirmininkas S. Skvernelis stojo į atvirą kovą. Jo teigimu, Prezidentė taip pasielgė siekdama ir toliau destabilizuoti Vyriausybės darbą. Tačiau liberalų lyderių nuomone – S. Skvernelis nustojo vykdyti savo tiesiogines pareigas ir vykdo politikavimą bei savo prezidentinę kampaniją.

„Jau du mėnesius aplinkos ministro kėdė – tuščia, o ministerijos darbas ir toliau stagnuoja. Į šią poziciją siūlydamas jokios aplinkosauginės patirties neturinčią teisingumo viceministrę S. Skvernelis pamiršo pažadus apie profesionalų Vyriausybę. Atsisakydamas ieškoti tinkamo kandidato aplinkos ministro pozicijai, kvestionuodamas Prezidentės kompetenciją spręsti dėl kandidatų į ministrus jis nebevykdo savo tiesioginių pareigų ir vietoj dalykiško bendravimo specialiai kelia ir aštrina konfliktą“, – situaciją vertina Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Jis įsitikinęs, kad Ministras Pirmininkas pirmiausia turėtų galvoti apie tinkamai įgyvendinamą Vyriausybės darbą ir sėkmingai valdomas ministerijas, o ne prezidentinę kampaniją ir atvirą karą su šalies vadove.

„S. Skvernelis leidžia sau pareikšti, kad jis nebeteiks jokios kandidatūros, pabrėžia, kad būtent su šia Prezidente jokios ir nepavyktų suderinti, tad kam tas ministerijos vadovas, geriau sujunkime dvi ministerijas į vieną. S. Skvernelis tarsi piktas ir įsižeidęs vaikas smėlio dėžėje – mat vėl iš jo kažkas tyčiojasi, todėl jis susirenka žaislus ir nustoja draugauti. Jis pamiršta, kad Ministras Pirmininkas pirmiausia neša atsakomybę už visos Vyriausybės darbą ir jis privalo ieškoti tinkamo kandidato, o ne siūlyti žmogų tam, kad bent vienai ministerijai vadovautų moteris“, – S. Skvernelio veiksmus kritikuoja E. Gentvilas.

Liberalų frakcijos Seime seniūnė ir Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen akcentuoja, kad I. Gudžiūnaitės kandidatūra buvo pasirinkta greičiausiai po kilusio skandalo S. Skverneliui pareiškus, kad „moteris mes mylime, tačiau renkantis ministrus svarbus ir profesionalumas“.

„Kandidatūros pasirinkimas akivaizdus ir, galima sakyti, desperatiškas bandymas užčiaupti kritikus, abejojančius, ar vien vyrų Vyriausybė nedaro gėdos Lietuvai tarptautinėje arenoje. Nėra pagrindo kvestionuoti I. Gudžiūnaitės, kaip teisingumo viceministrės kompetencijos. Tačiau jos kandidatūra, tikėtina, pasirinkta pirmiausia, nes ji – moteris, tokiu būdu pastatant į nepatogią padėtį tiek Prezidentę, kuri buvo priversta atsisakyti prisiimti atsakomybę už patirties aplinkos apsaugos srityje neturinčią potencialią ministrę, tiek ir pačią kandidatę. Mano manymu, situacija su I. Gudžiūnaitės kandidatūros pasirinkimu nepaneigia premjero ir jo komandos skeptiško požiūrio į moteris profesionales, o tik dar kartą jį patvirtina.“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu