Liberalai reitinguoja kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą

2018-11-29 / Liberalai.lt
Liberalai reitinguoja kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą

Liberalų sąjūdis pradeda savo žingsnius Europos Parlamento rinkimuose. Pirmą kartą partijos istorijoje vyks visuotinis pretendentų, norinčių tapti kandidatais Europos Parlamento rinkimuose, sąrašo reitingavimas. Partijos nariai jau nuo šiandien iki ateinančio trečiadienio vakaro gali balsuoti už savo favoritus. Visą kandidatų su prisistatymais sąrašą galite rasti čia.

„Liberalai reikalingi ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai. Stebėdami Vengrijos įvykius, Lenkijos politinį gyvenimą, skaudžius pastaruosius įvykius Ukrainoje turime dar garsiau kalbėti visiems Bendrijos piliečiams aktualiais klausimais. Turime solidų pretendentų sąrašą, suteikiame galimybę kiekvienam partijos nariui išreikšti savo valią ir išrinkti tuos, kurie, jų manymu, liberalizmą atstovautų solidžiausiai“, – rinkimus vertina partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Tokio tipo pretendentų sąrašo reitingavimas Europos Parlamento rinkimams – kuomet balsuoti galės visi partijos nariai – vyks pirmą kartą. Anksčiau Europos Parlamento rinkimų kandidatai buvo reitinguojami partijos Tarybos narių.

Šįkart kiekvienas balsuojantis žmogus galės pasirinkti penkis norimus pretendentus, o susumuoti taškai perstumdys sąrašą iš abėcėlinio į reitinguotą.

Pasibaigus balsavimui liberalų kandidatų į Europos Parlamentą sąraše liks išreitinguoti 22 žmonės, dabar pretenduojančiųjų tapti kandidatais yra 25. Tarp pretendentų: dalis Seimo frakcijos narių, dalis partijos Valdybos narių, dalis naujai atkurto Sostinės skyriaus atstovų, pareigų partijoje neužimantys nariai.

Europos Parlamento rinkimuose su Liberalų sąjūdžio sąrašu siekia dalyvauti ir dvi nepartinės pretendentės – Vytauto Didžiojo universiteto profesorė ir Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto pirmininkė Dalia Leinartė ir daugkartinė Lietuvos, Europos ir pasaulio plaukimo čempionė Birutė Užkuraitytė-Statkevičienė.

Rinkėjai Lietuvoje Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo tris kartus. Kiekvienuose rinkimuose liberalai laimėdavo vieną arba du mandatus.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu