Liberalai remia „Baltic Pride“: eitynės skatina kalbėti apie seksualinių mažumų patiriamą diskriminaciją

2019-06-07 / Liberalai.lt
Liberalai remia „Baltic Pride“: eitynės skatina kalbėti apie seksualinių mažumų patiriamą diskriminaciją

Liberalų sąjūdis išreiškia palaikymą šeštadienį vyksiančioms „Baltic Pride eitynėms ir jas vertina kaip vieną iš sudedamųjų žmogaus teisių politikos dalių, padedančių atkreipti dėmesį į Lietuvoje vis dar egzistuojančius iššūkius.

„Liberalai visuomet stovėjo žmogaus teisių sargyboje. Tačiau vis dar gyvename laikotarpyje, kuomet turime brėžti vakarietiškos Europos politikos gaires, kuomet kalba pasisuka apie žmogaus teises. Kas trejus metus į Lietuvą atkeliaujantis „Baltic Pride“ festivalis suteikia unikalią progą akcentuoti, kaip svarbu yra įteisinti lyčiai neutralios partnerystės teisinius santykius“, – neabejoja Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Politikas siūlo kritiškai vertinti populistų piktinimąsi šeštadienio eitynėmis ir yra įsitikinęs, kad Lietuvai labiausiai reikia diskusijų įvairiame lygmenyje: ir visuomenės, ir nacionalinės politikos. Tam, kad LGBT žmogaus teisių srityje įvyktų pokyčiai, ir Lietuva bei jos įstatymai būtų tolerantiškesni, reikia liberalių idėjų įgyvendinimo.

„Žmogaus teisės – vienas iš pagrindinių liberalų prioritetų. Nuosekliai jas giname ir atstovaujame Seime. Esminis klausimas – kaip pasiekti pokyčių, kai įstatymo projektus, susijusius su LGBT  teisėmis, valdančioji dauguma stengiasi laikyti saugiu atstumu nuo Seimo posėdžių salės. Dar 2017 metais teikėme Partnerystės įstatymą –  jis buvo atmestas dar pateikimo stadijoje.  Nepaisant to, esame pasiryžę kovoti už tai, kad kiekvienas žmogus mūsų visuomenėje jaustųsi saugus ir gerbiamas, nepriklausomai nuo savo lyties, tautybės ar lytinės orientacijos“, pabrėžia Seimo opozicijos lyderė ir Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdis palaiko LGBT bendruomenę ir kviečia švęsti įvairovę ir lygybę bei išgirsti LGBT žmonių balsą.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu