Liberalai siūlo svarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į eurokomisaro postą

2019-07-11 / Liberalai.lt
Liberalai siūlo svarstyti Ingridos Šimonytės kandidatūrą į eurokomisaro postą

Kandidatė į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Ursula von der Leyen  atskleidė, kad jei ji bus patvirtinta EK Prezidente, ji kreipsis į Europos Sąjungos (ES) valstybes nares prašydama, kad teikdamos kandidatus į Europos komisarus šalys nominuotų ne vieną kandidatų, o du – moterį ir vyrą. Į eurokomisaro poziciją tradiciškai teikiami politikai su ministrų patirtimi. Paradoksalu, bet Lietuvos Vyriausybės ministrų kabinetas šiai dienai – išskirtinai vyriškas.

„Esame vienintelė šalis visoje Europoje, neturinti nė vienos moters ministrės Vyriausybės kabinetuose. Yra šansas, kad galime tapti šalimi, neišlaikančia lyčių balanso – tai būtų tarptautinė gėda ir skandalas. Taip pat, ne visos anksčiau ministrėmis dirbusios moterys turi pakankamai patirties, kad jų kandidatūros būtų teikiamos. Siūlome Ministrui Pirmininkui atsakingai rinktis kandidates ir skatiname pasirinkti buvusios finansų ministrės Ingridos Šimonytės kandidatūrą“, – kritiškai buvusių ministrių sąrašą vertina Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Visai neseniai premjeras Saulius Skvernelis išsakė norą konstruktyviau dirbti su opozicija. Liberalų nuomone, tai būtų puiki proga įrodyti, kad kalbos apie konstruktyvesnį bendravimą su opozicija nėra tuščios.

„S. Skvernelio Vyriausybė nepasižymi palankumu moterims. I. Šimonytės kandidatūra galėtų tapti puikia alternatyva kandidatui vyrui. Tai gera proga Premjerui patvirtinti savo pasisakymus apie konstruktyvesnį bendradarbiavimą su opozicija“, – akcentuoja opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu