Liberalai siūlo vieną vienmandatę apygardą Seimo rinkimuose skirti pasaulio lietuviams

2019-06-04 / Liberalai.lt
Liberalai siūlo vieną vienmandatę apygardą Seimo rinkimuose skirti pasaulio lietuviams

Liberalų sąjūdžio frakcija Seime registravo rezoliuciją, kuria ragina Vyriausiąją rinkimų komisiją vieną vienmandatę apygardą Seimo rinkimuose perduoti užsienyje gyvenantiems lietuviams.

„Užsienyje gyvenančiųjų lietuvių bendruomenės yra labai gausios. Galime matyti džiuginančią tendenciją, kad vis daugiau užsienyje gyvenančių lietuvių dalyvauja rinkimuose. Pavyzdžiui, šiais metais Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose balsavimui užsiregistravo 60 640 užsienyje gyvenančių rinkėjų, kai 2014 m. Prezidento rinkimams buvo užsiregistravę tik 15 744 rinkėjai“, – kalbėjo rezoliucijos iniciatorius ir rengėjas Simonas Gentvilas.

Rinkimų statistika rodo, kad pasaulio lietuviai  vis aktyviau dalyvauja valstybės gyvenime ir politikoje. 2019 m. rinkimuose užsiregistravusių balsuoti užsienyje padaugėjo net 45 896 rinkėjais. Žinoma, tokiam šoktelėjimui įtakos turėjo referendumas dėl dvigubos pilietybės, bet suaktyvėjimas atskleidžia, kad pasaulio lietuviams svarbu išlaikyti ryšį su Lietuva.

Liberalų teigimu, užsienyje gyvenantys lietuviai turėtų turėti pilną teisę prisidėti ir prie valstybės valdymo, jos ūkio ir  kultūros  klestėjimo. Todėl rezoliucija siekiama užtikrinti visų Lietuvos piliečių įsitraukimą į valstybės valdymą, nepaisant jų gyvenamosios vietos.

„Turime dėti visas įmanomas pastangas išlaikyti ryšį su čia gimusiais, bet gyvenimą svetur kuriančiais lietuviais. Nors referendumas dėl Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimo nepavyko, užsienyje gyvenančių lietuvių suaktyvėjimas šiuose rinkimuose parodė, kad jiems svarbu išlaikyti ryšį su Lietuva, kaip ir Lietuvai svarbu išlaikyti ryšį su savo piliečiais“, – įsitikinusi Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

S. Gentvilas pridūrė, kad paskutiniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose užsienio rinkėjų sąraše esantys balsai buvo priskiriami Vilniaus miesto Naujamiesčio apygardai, taigi  46 proc. rinkėjų, įtrauktų į sąrašą šioje apygardoje, gyveno užsienyje.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu