Liberalai tikisi, kad G. Nausėdos kadencija gali užduoti naują toną Lietuvos politinei kultūrai, bet tam reikia ryžto

2019-07-11 / Liberalai.lt
Liberalai tikisi, kad G. Nausėdos kadencija gali užduoti naują toną Lietuvos politinei kultūrai, bet tam reikia ryžto

Prezidento inauguracijos išvakarėse liberalai išsakė lūkesčius, ko tikisi iš naujojo Prezidento. Signataras prof. Kęstutis Glaveckas pabrėžė, kad naujajam Prezidentui teks didelė užduotis stiprinti partinę sistemą Lietuvoje. Parlamentaras Simonas Gentvilas pridūrė, kad G. Nausėdos vaidmuo šioje trapioje Vyriausybėje taps itin reikšmingas.

„Itin svarbūs yra Prezidento santykiai su kitomis valdžios institucijomis ir, visų pirma, parlamentu. Visgi, esame parlamentinė valstybė ir tvarūs tarpusavio santykiai lems visą ekonominę raidą ir kitus politinius dalykus šalyje. Parlamentas turėtų daugiau klausyti Prezidento, bet iš kitos pusės ir Prezidentas, manau, supranta, kad Lietuvoje visa partinė sistema yra smarkiai išbalansuota“, – kalbėjo prof. K. Glaveckas, pabrėždamas, kad pasaulis pasinėręs į populizmo bangą, kuri silpnina visą partinę sistemą, o šios nestabilumas kelia didžiulį chaosą visuomenėje.

Nepriklausomybės akto signataro teigimu, silpnos partijos sukuria terpę ateiti populistams, kurie neturi vertybinio stuburo, todėl vykdyti nuoseklią politiką tampa ypač sunku. Politikas pridūrė, kad naujasis Prezidentas darbus pradėjo teisinga kryptimi – susitikdamas su partijų atstovais.

„Tikiuosi, kad G. Nausėda ir toliau sklandžiai dirbs su partijomis, nes lieka labai daug neišspręstų klausimų, susijusių su ekonomika, biudžeto priėmimu ir kitais“, – pridūrė politikas.

Liberalų teigimu, stabilumas, kurį sukūrė Dalia Grybauskaitė yra siektinas. Be abejonės, Prezidentės palikimas tarptautiniu mastu – milžiniškas, jos darbų tęstinumo tikimasi ir iš naujojo Prezidento.

„Prezidentas turi būti atsvara parlamentui, turi būti saugiklis antikonstituciniams įstatymams. Labai tikimės, kad Prezidentas taps ta atsvara ir sugebės balansuoti“, – svarbius klausimus akcentavo parlamentaras S. Gentvilas.

Politikas negailėjo kritikos valdančiajai daugumai ir Vyriausybei, kuri, jo teigimu, yra chaotiška ir trapi. Parlamentaro vertinimu, valdančioji koalicija neturi jokio vertybinio stuburo, todėl Prezidentą užgrius atsakomybė nurodyti, kokia visgi bus programa ir kokių reformos metmenų galime tikėtis.

„Čia Prezidentas turi pasakyti lemiamą žodį, kaip visgi atrodys krašto apsaugos, užsienio reikalų politika“, – pridūrė S. Gentvilas.

Jo manymu, nacionaliniai susitarimai, kuriuos G. Nausėda akcentavo savo rinkiminėje programoje, turi tapti pagrindiniais klausimais.

„Nacionalinių susitarimų tragiškai reikia Lietuvai. Daug sričių jau reguliuojamos iš Europos sąjungos ir NATO. Tačiau yra aibė sričių, kurioms reikia ilgalaikių reformų: švietimas, socialinė apsauga, sveikatos apsauga“, – vardino Seimo narys, kuris yra įsitikinęs, kad Prezidentas turėtų užtikrinti tarpkadencinį stabilumą sprendžiant šiuos klausimus.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu