Liberalai VRK tyrimo išvadas dėl „valstiečių“ tautinių kostiumų dalybų vadina akių dūmimu, o L. Matjošaitytės balsavimą – skandalingu

2018-12-21 / Liberalai.lt
Liberalai VRK tyrimo išvadas dėl „valstiečių“ tautinių kostiumų dalybų vadina akių dūmimu, o L. Matjošaitytės balsavimą – skandalingu

Devynis mėnesius trukęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tyrimas dėl tautinių kostiumų dalybų ugdymo įstaigoms pagaliau baigtas, o tyrimo išvados, kaip ir tikėtasi, palankios „valstiečiams“. Nors esminis VRK balsavimas dėl tautinių kostiumų dalijimo pripažinimo politine reklama baigėsi lygiosiomis – 5 balsai „UŽ“ ir 5 – „prieš“, tačiau palankų „valstiečiams“ sprendimą lėmė pirmininkės Lauros Matjošaitytės balsas. Šią situaciją liberalų lyderiai vadina skandalinga.

„Tai, kad VRK pirmininkės balsas yra lemiamas, esant tokiai subtiliai situacijai bei ankstesnėms istorijoms dėl jos palankumo „valstiečiams“, yra skandalinga. Sąžiningas pirmininkės sprendimas būtų susilaikyti balsuojant arba nebalsuoti apskritai. Išvadoje konstatuojama, kad projektas buvo finansuojamas „valstiečių“ vadovo R. Karbauskio sprendimu – didžiąją projekto lėšų dalį sudarė jo įmonių ir jo paties pinigai, o tautinius kostiumus dalijo beveik išimtinai „valstiečių“ partijos nariai, Seimo frakcijos nariai, jų padėjėjai-sekretoriai ir kiti su partija susiję asmenys. Fondo vadovės ir partijos atstovų pasiteisinimai apie „dėdes ir tetas“ mažų mažiausiai juokingi ir tėra akių dūmimas. Tai buvo akivaizdi politinė reklama, kurios metu Seimo nariai „valstiečiai“ tapo „Akrokoncerno“ pasiuntinukais ir dirbo ne visuomenei, o savo politiniams dividendams naudingą darbą“, – VRK atliktą tyrimą vertina Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Nors paaiškėjo, kad 79 proc. drabužius dalijusių žmonių yra susiję su „valstiečiais“, o daugiau nei 0,5 mln. eurų paramos fondas „Švieskime vaikus“ gavo iš paties R. Karbauskio įmonių, politinės reklamos neįžvelgusios darbo grupės išvadas liberalai vadina taikomais dvigubais standartais, kokios buvo ir išvados dėl „Naisių vasaros“ serialo.

„Būtų naivu tikėti išvadomis, kad dalindama tautinius kostiumus „valstiečių“ partija savęs nepropagavo. Vaikams kostiumus teikia Seimo nariai, kurių veidai nuolat mirga televizijos ekranuose, kurių komentarus įvairiausiais klausimais žmonės nuolat girdi ir skaito. Akivaizdus dvigubų standartų taikymas. Vienais atvejais VRK nemato pažeidimų, nors abejotinoms akcijoms skiriamos pinigų sumos siekia šimtus tūkstančių, kitais atvejais kitoms partijoms komisija pripažįsta šiurkščius pažeidimus. VRK pirmininkės balsavimas kelia labai daug klausimų, ji galėjo pasielgti solidžiau“, – akcentuoja Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Tautinius kostiumus darželinukams dalijo fondo „Švieskime vaikus“ savanoriais staiga virtę „valstiečiai“ parlamentarai ir jų padėjėjai-sekretoriai.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu