Liberalai: Vyriausybės neryžtingumo politika skandina Lietuvos ateitį

2017-11-23 / Liberalai.lt
Liberalai: Vyriausybės neryžtingumo politika skandina Lietuvos ateitį

Liberalai Kęstutis Glaveckas ir Simonas Gentvilas spaudos konferencijoje kalbėjo apie 2018 metų biudžetą ir valdančiųjų vykdomą neryžtingą politiką, aptarė žadėtąsias ir neįvykusias Vyriausybės ir valdančiųjų reformas.

„Naujai išrinktas Seimas ir toliau pagrindinį dėmesį skiria praeities klaidų ir klaidelių taisymui ir bandymams ieškoti problemų praeityje. Tuo tarpu svarbiausi dalykai: kaip šalis gyvens artimiausius 10 metų, kaip pasiruošime būsimiems pokyčiams ir kokie jie bus, lieka nuošalyje“, – spaudos konferencijoje sakė profesorius K. Glaveckas.

Pasak parlamentaro, valdantieji nepateikė žadėto ambicingo biudžeto, pastebima, kad nevyksta jokių esminių pokyčių, netgi priešingai – ekonomikos augimas varžomas sankcijomis ir bausmėmis verslui.

„Šis biudžetas ir su juo susiję įstatymai nežada verslui didesnių laisvių ir galimybių, o atvirkščiai – žada daugiau bausmių ir nuobaudų už vis labiau plečiamą pažeidimų kiekį. Tampame draudimų valstybe. Paragrafinis valstybės valdymas įsigali vis labiau ir veda prie absurdiškų ekonominių pasekmių“, – kitų metų biudžetą kritikavo Seimo narys.

Liberalas Simonas Gentvilas pabrėžė, kad augant ekonomikai „valstiečiai“, kaip ir praeitos kadencijos socialdemokratai, mėgaujasi pinigų dalinimu, o ne reikalingomis reformomis.

„Jau kas kas, bet „valstiečiai“ puikiai žino – ko nepasėsi, to ir nepjausi. Jie taip pat žino, kad artėja ES fondų, „Brexit“ demografinis ledynmetis, o pirmais metais jokių reformų nepadaryta. Valstybės valdančiąją daugumą užtyvuliavo minčių potvynis, bet ne sėja. Žadėtos kompleksinės mokesčių reformos, valstybės tarnybos, sveikatos sektoriaus, pensijų, socialinio draudimo reformos nepajudėjo nė per sprindį. Ateityje tai mums atsirūgs emigracija, įšalu ir stagnacija“, – teigė parlamentaras S. Gentvilas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu