Liberalai: ŽŪM perkėlimas į Kauną – regionų gaivinimo imitacija

2019-06-06 / Liberalai.lt
Liberalai: ŽŪM perkėlimas į Kauną – regionų gaivinimo imitacija

Įsibėgėjus Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną darbams, Liberalų sąjūdžio frakcija susitikime su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu aptarė ministerijos perkėlimo procedūras. Liberalai atkreipė dėmesį, kad perkėlimas skamba kaip viešųjų ryšių akcija ir realaus teigiamo pokyčio tikėtis neverta.

„Ministerijos deklaruojama regioninė politika pradedama ne nuo to galo. Visų pirma, Kaunas nėra regionas, o ir perkėlimas turėtų būti pradėtas ne nuo ministerijos, kurioje dirba vos 270 darbuotojų, o nuo tūkstančius darbuotojų turinčių agentūrų, kurios tiesiogiai aptarnauja gyventojus. Jei ministras iš tiesų siektų regioninės politikos gerinimo, jis imtųsi apie 900 darbuotojų turinčios Nacionalinės žemės tarnybos išskaidymo ir jos funkcijų perdavimo savivaldybėms“, – atkreipė dėmesį Aplinkos apsaugos komiteto vicepirmininkas Simonas Gentvilas, pridurdamas, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra, kuri tiesiogiai aptarnauja ūkininkus, taip ir lieka dirbti prestižiniame Vilniaus mikrorajone, Žvėryne.

S. Gentvilas pastebėjo, kad deklaruojama regioninė politika yra tik parodomoji akcija. Negana to, panašu, kad dėl neaiškaus Vyriausybės likimo, ŽŪM perkėlimo į Kauną intencijos iš anksto pasmerktos žlugti.

„Sudarant naują valdančiąją koaliciją teks koreguoti ar keisti Vyriausybės darbų programą, gali keistis ir ministrų kabineto sudėtis. Jau pradėti ŽŪM perkėlimo veiksmai ne tik strigs, bet greičiausiai bus visai atšaukti“, – įžvalgomis dalijosi Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė bei opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir pridūrė, jog laiko ministerijos perkėlimui skirta per mažai: „Net ir nesikeičiant Vyriausybei ar ministrams, lieka daugiausiai pusantrų metų iki kadencijos pabaigos ir kitų rinkimų, todėl ministerijos planai, tikėtina, nebus įgyvendinti.“

Kaimo reikalų komiteto narys Juozas Baublys mano, kad dėl ministerijos perkėlimo į Kauną, nebeliks didžiosios dalies kompetentingų darbuotojų. Jam nerimą kelia tai, kad ministerijai be patyrusios komandos nepavyks pasiekti  tiesioginių išmokų suvienodinimo žemdirbiams.

„Jau dabar 20 proc. kompetentingų darbuotojų išėjo iš darbo ministerijoje, o įvairių apklausų duomenimis iš viso ruošiasi išeiti apie 80 proc. Didžiosios dalies darbuotojų ŽŪM neteks artėjant naujam finansiniam laikotarpiui į kurį daug vilčių deda Lietuvos žemdirbiai, nes tikisi, kad pagaliau  tiesioginės išmokos bus suvienodintos“, – pastebėjimus išsakė J. Baublys.

Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad ŽŪM perkėlimas prieštarauja ir Vyriausybės deklaruojamam tikslui sukelti visas ministerijas po vienu stogu.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu