Liberalų diskusija: Kas mus turi vesti į priekį?

2017-03-03 / Liberalai.lt
Liberalų diskusija: Kas mus turi vesti į priekį?

Ko pasimokė liberalai per praėjusius 11 metų ir kas mūsų laukia ateityje? Ką turime daryti, kad sėkmingai pasirodytumėme 2019 m. rinkimuose. Apie tai Liberalų sąjūdžio gimtadienyje Elektrėnuose diskutavo partijos lyderis Remigijus Šimašius, pirmasis pirmininkas Petras Auštrevičius, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas bei Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

P.Auštrevičius:

Noras pakeisti Lietuvą. Tame yra mūsų, liberalų, įdomioji misija. Mes galime padaryti kitaip nei kitos partijos. Galime padaryti daug daugiau ir geriau. Artimiausi rinkimai mums bus labai svarbūs. Pamatysime, kad žmonės apie mus galvoja daug geriau nei rodo dabartiniai reitingai.

V.Grubliauskas:

Per 11 m labai išaugome ir sustiprėjome. Mūsų stiprybė, kad mes neišsižadame vertybių. Drąsiai kalbame apie tai, ką kiti bando nutylėti. Tas nuoseklumas tai mūsų stiprybė. Turime sakyti drąsiai, ką galvojame ir būsime stiprūs.

A.Armonaitė:

Prieš 11 metų būdama moksleivė įstojau į Lietuvos liberalų jaunimą. Man patiko laisvės idėjos, pagarba žmonėms. Pirmajame LS vasaros sąskrydyje dalyvavau kartu su tėvais. Mano tėvai buvo aktyvūs partiečiai tuo metu. Ir taip natūraliai augau greta partijos. Šiandien man didelė garbė būti šioje komandoje ir atstovauti liberalams Seime. Mes esame vienintelė nuosekli opozicija Seime. Nes Lenkų rinkimų akcija ar „tvarkiečiai“ palaiko koaliciją, konservatoriai yra suskilę – vieni balsuoja kaip opozicija, o kiti palaiko valstiečių sprendimus.

R.Šimašius:

Per pastaruosius metus išmokome nebūti per daug arogantiški. Mokame tikrai dar ne viską. Jei mokėtume viską, mūsų reitingas būtų stulbinantis ir Seime būtume daugumoje. Mano įsitikinimu, Lietuvos žmonės yra liberalūs nepaisant to, kad daugybė politologų kalba priešingai. Lietuvos žmonės yra laisvi, atsakingi ir jie nori liberalių vertybių. Kol mes nebūsime absoliuti dauguma su savo idėjomis, tol turime manyti, kad mes kažko neišmokome. Neišmokome žmonių įtikinti, jų patraukti į savo pusę.

P.Auštrevičius:

Liberalai valdo ne tik du didelius miestus. Esame stiprūs ir nedideliuose miestuose, tokiuose kaip Varėna, Tauragė, Plungė, Elektrėnai ar Trakai. Turime pagalvoti, kokį antspaudą paliksime tose savivaldybėse kadencijos pabaigoje. Du didieji merai turi rimtai dirbti su mažesnių miestų merais, kad mes paliktume tokį ženklą, kad žmonės regionuose patikėtų liberalais ir norėtų toliau už juos balsuoti.

V.Grubliauskas:

Būsimų rinkimų rezultatai parodys, kaip vertinami liberalai, ar padarėme tai, ką žadėjome. Nebijokime kalbėti atvirai, jei kažkas nesiseka. Idealu būtų padaryti viską, ką žadėjome, bet, matyt, taip nebus. Turime padaryti savo pažadų reviziją, padarykime viską, kad kuo daugiau pažadų būtų įgyvendinta. Didžiausia klaida manyti, kad tu neklysti. Būkime patys sau reiklūs, patys sau kritikai.

A.Aušrinė:

Kai mūsų reitingai buvo labai aukšti, mes po truputį rietėme nosį. Jei to dar liko, mes turime atsisakyti. Turime tiesiogiai bendrauti su žmogumi, tiesiogiai belstis į duris. Jei norime gerai pasirodyti visuose rinkimuose, turime atverti partiją. Dalis žmonių mano, kad partijos yra užsidariusios. Į mūsų renginius turi galimybę ateiti ne tik partijos nariai, bet ir draugai, gerbėjai. Tada mumis labiau pasitikės žmonės. Tuomet mes labai gerai pasirodysime. Turime vykdyti visuotinius partijos pirmininko rinkimus, tęsti Jonavoje pradėtą tradiciją ir leisti ne tik partijos nariams dalyvauti pirminiuose kandidatų rinkimuose.

R.Šimašius:

Mūsų tikslas, kad žmonės Lietuvoje būtų laimingi, gerai gyventų, o ne statyti grandiozinius obeliskus.  Per Seimo rinkimus savo ambiciją pasiekėme. Turime užduoti toną Lietuvos politikoje. Kad ir per kitus rinkimus būtume svarbūs dalyviai.

A.Armonaitė:

Populizmas veši daugelyje senųjų demokratijos valstybių. Liberalai visuomet buvo priešnuodis populizmui. Jei šiandien Lietuvoje yra politikų, kurie gali prilyginti moters nėštumą su karvės apvaisinimu. Mūsų pozicija yra pasakyti žmonės, kad tie politikai jus klaidina. Turime daugiau kalbėti apie atsakomybę – individualią kiekvieno žmogaus atsakomybę savo bendruomenei ir valstybei.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu