Mažesnės šilumos kainos – naujosios Tauragės rajono valdžios tikslas

2015-07-03 / Liberalai.lt
Mažesnės šilumos kainos – naujosios Tauragės rajono valdžios tikslas

Tauragės šilumos tinkluose pradėtos didelės permainos po kurių išrinktasis meras Sigitas Mičiulis bei liberalų vadovaujama Tauragės valdančioji koalicija tikisi mažesnių šildymo kainų. Tam paskirta ir dirba naujoji Tauragės šilumos tinklų (TŠT) valdyba bei laikinai vadovo pareigas einantis Rimantas Šerkšnas.

Profesionalus vadovas įvardija ir naują įmonės viziją – moderni bei Tauragės gyventojams efektyviai dirbanti įmonė, kuri gyventojams pasiūlys mažiausias šildymo kainas.

„Sąskaitos už šildymą Tauragės gyventojams mažės, kai šildymui naudojamą kurą pirksime biokuro biržoje už geriausią pasiūlytą kainą, užtikrinsime skaidrius viešuosiuose pirkimus ir realią tiekėjų konkurenciją bei optimizavus įmonės valdymo išlaidas“, – būsimas veiklos kryptis vardina R. Šerkšnas.

Šildymo kaina tauragiškiams mažės, kai bus kuro tiekėjų konkurencija
Dar visai neseniai žemiausių šilumos kainų lydere buvusi Tauragė krenta žemyn. Remiantis Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, lyginant su kitais šalies miestais, sausį buvome 9-oje, birželį tik 13-oje vietoje. To priežastis – ankstesniosios TŠT vadovų neūkiškumas ir sprendimai.

Ne tik Tauragės liberalai, bet ir visi pirkėjai puikiai žino, kad geriausią kainą gali pasiūlyti tiekėjai, kai yra reali konkurencija. Kad Lietuvos miestų šilumos tinklai biokurą galėtų įsigyti geriausia kaina, 2013 m. buvo atidaryti biokuro birža. Tačiau atleistasis Tauragės šilumos tinklų vadovas V. Karbauskis tuomet nusprendė nelaukti geriausių kainų bei priėmė sprendimą dėl keturių metų sutarties biokuro tiekimo iš vieno tiekėjo. Svarbu pažymėti, kad dabar jau atleistas TŠT vadovas į konkursą nepasirūpino pakviesti daugiau tiekėjų ir beveik 34 milijonų litų sandorį ant stalo padėjo vieninteliam konkurso dalyviui.

Šiuo metu naujoji TŠT vadovybė peržiūri atleistojo vadovo sudarytus sandorius ir priims sprendimus, kurie užtikrintų biokuro pirkimą gyventojams palankiomis kainomis.

Informuos tiekėjus ir gyventojus apie įmonės vešiuosius pirkimus
Kitas žingsnis – skaidrūs viešieji pirkimai. Naujoji TŠT valdyba įsipareigoja atvirai ir plačiai skelbti apie visus vykdomus įmonės pirkimus. Ir priešingai nei ankstesnysis vadovas – didelės vertės pirkimuose pakvies dalyvauti kuo daugiau tiekėjų.

Šiuo metu jau yra peržiūrimi buvusio vadovo V. Karbauskio įsakymai, kurie galėjo užkirsti geriausios kainos pasiūlymams.

TŠT laukia reforma – tauragiškiai nebemokės už neefektyvų valdymą

Tauragės šilumos tinklų laukia ir organizacinės permainos. Jų tikslas – optimizuoti veiklos kaštus, kad gyventojams nereikėtų papildomai mokėti už neefektyvią įmonės veiklą. Moderni ir Tauragės gyventojams profesionaliai dirbanti įmonė – tokia naujosios TŠT vadovybės vizija.

„Siekiame modernizuoti įmonės veiklą, pirmiausia įvedant naujus veiklos standartus kiekvienoje įmonės grandyje. Pagarba Tauragės žmonėms, skaidrumas ir konkurencija, profesionalumas bei efektyvumas yra svarbiausi mūsų tikslai diegiant permainas“, – pažymi R. Šerkšnas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu