Ona Balžekienė. Progresinis regresas arba vidurinio sluoksnio genocidas

2015-10-23 / Liberalai.lt
Ona Balžekienė. Progresinis regresas arba vidurinio sluoksnio genocidas

Socialdemokratais save vadinantys komunistai priėmė klasikinį bolševikišką sprendimą – mirtis buržujams. O buržujų vietoje atsidurs ta mūsų šalies gyventojų dauguma, kuri sąžiningai uždirba pinigus, moka mokesčius ir išlaiko valstybę.
Progresiniai mokesčiai nustums mūsų šalį į socialinį, ekonominį ir politinį užribį ir gali sukelti neprognozuojamų ir nepataisomų pasekmių.

Su jaunimu iškeliaus ir investicijos

Pirmiausia tai atsilieps išsilavinusių ir normaliai apmokamą darbą turinčių jaunų žmonių gyvenimui Lietuvoje. Jei tam tikrą stažą ir darbo patirties turintis jaunas žmogus uždirba šiek tiek daugiau nei tūkstantį eurų per mėnesį, pagal buržujų naikinimo programą, jam mokesčiams papildomai teks pakloti dar per šimtą eurų. Jei žmogus turi paėmęs būsto paskolą, tai jam to šimto eurų netekimas labai skaudžiai atsilieps.

Prognozė liūdna – tūkstančiai jaunų ir išsilavinusių ( už mūsų pinigus) žmonių emigruos ten, kur jiems už tą patį darbą mokės daugiau, o mokesčiai nenumaus paskutinių kelnių. Mes neteksime puikaus jaunimo, klojančio pamatus Lietuvos gerovei. Žiauru, bet kartu su jais iš Lietuvos iškeliaus taip laukiamos investicijos.

Valdžia privers slėptis šešėlyje

Panašu, kad jau artimiausiu metu paklausiausia preke taps balti vokai, kuriuose dalį savo algos pageidaus gauti vis daugiau žmonių, nenorėdami mokėti progresinių mokesčių. Ir kam nuo to bus geriau? Kad šešėlis pailgės ir patamsės, tai akivaizdu, nes vis daugiau žmonių, siekiančių išsilaikyti, bus priversti jame slėptis.

Finansinės kontrolės, bausmių bei jėgos struktūros irgi turės plėstis, juk teks statyti prie kiekvieno nors kiek daugiau uždirbančio Lietuvos piliečio seklį ar kontrolierių, kad mokesčiai būtų surinkti.

Visi žino, kad klesti tos valstybės, kurios leidžia formuotis ir palaiko vidurinį visuomenės sluoksnį. Pas mus ši žmonių grupė labai sunkiai forrmuojasi, o dabar, įvedus progresinius mokesčius, šis sluoksnis pasmerktas žlugti. O su juo ir mūsų visuomenė ir svajonės apie visavertį europietišką gyvenimą.

Dideli mokesčiai – tautos skurdinimo priemonė
Kuo didesni mokesčiai, tuo didesnė mokesčių mokėtojų pinigų suma nuteka perdalintojų (valdžios) darbo užmokesčiui, patalpų išlaikymui, automobiliams, sekretorėms, padėjėjams. Tokioje sistemoje žmonių gaunama nauda VISADA bus mažesnė už sumokamus mokesčius, nes perdalijimas kainuoja.
Dar nė vienas žmogus nepraturtėjo iš valstybės išmokų ir lengvatų. Bet pusę savo atlyginimo atiduodami mokesčiams, o iš likusio mokėdami dar ir PVM, akcizus, muitus darbo žmonės realiai skurdinami.

Taip, dalis „socialiai teisingų“ išmokų nueina tiems, kuriems jų tikrai reikia, tačiau kitas didelis pyrago gabalas tenka asocialiems, alkoholikams, niekuomet nedirbusiems ir nežadantiems dirbti, ar turtingiems „gudručiams“, žinantiems įstatymus ir mokantiems jais pasinaudoti. Eilinis dirbantis žmogus lieka labiausiai nuskriaustas, nes iš jo, mokesčių pavidalu, nulupami devyni kailiai ir jis paliekamas basas.

Reikia mokesčių revoliucijos
Mums būtina mokesčių revoliucija, kurios tikslas ne “atimti ir išdalyti“, bet „uždrausti atiminėti ir savintis“.
Socialinis solidarumas, – būtina padorios valstybės sąlygai: išmokos (kompensacijos) neįgaliesiems, našlaičiams, nelaimės ištiktiesiems ir kitiems socialiai pažeidžiamiems mūsų šalies piliečiams Reikia suskaičiuoti, kiek tai tiksliai kainuos valstybei.

Mokesčius reikia suprojektuoti taip, kad užtektų toms trims grupėms ir ne daugiau, ir be jokių lengvatų. Tai reiškia, kad mokesčių našta dirbančiam žmogui sumažėtų bent perpus.

Nuoga tiesa – progresinių mokesčių įvedimo architektai galvoja ne apie jus, vargstantys ir dirbantys Lietuvos žmonės, o apie tai, kaip prieš artėjančius rinkimus už tą bolševikišką svieto lyginimą legaliai nusipirkti jūsų balsus.

Ona Balžekienė, Kauno miesto tarybos narė
www.mazimokesciai.lt

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu