P. Auštrevičius pristatė savo prezidentinę programą ir komandą

2019-02-07 / Liberalai.lt
P. Auštrevičius pristatė savo prezidentinę programą ir komandą

Šiandien Vilniuje kandidatas į Lietuvos prezidentus – europarlamentaras Petras Auštrevičius – pristatė savo įsipareigojimus Lietuvai ir politinę komandą, su kuria sieks įgyvendinti idėjas ir darbus vardan Europietiškos Lietuvos.

„Kaip ir daugelis, tikiu laisvu, atsakingu Lietuvos žmogumi ir liberalia demokratija, o ne tautą skaldančiu populizmu ir „gelbėtojais“, jų draudimais ir vaučeriais. Taip pat tikiu tikra ir telkiančia, o ne „reitingine“ lyderyste. Galiausiai – tikiu pilnaverte Europietiška Lietuva, o ne pigia Europos ekonomine ir politine kopija, kokia mūsų valstybė skirtingų valdžių ir aukščiausių šalies politikų buvo verčiama per pastaruosius metus“, – savo programos pristatyme Vilniuje, A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, sakė kandidatas į šalies Prezidentus P. Auštrevičius.

„Lietuvos grįžimas į Europos šeimą įprasmino tai, ką pradėjome Kovo 11-ąją ir apgynėme Sausio 13-ąją. Atrodytų, viskas pasiekta, bet kodėl vis dar esam toli nuo europietiškų standartų? Esu įsitikinęs – mūsų visuomenė ir piliečiai jau seniai yra europiečiai, bet to paties negalima pasakyti apie svarbiausias valdžios institucijas, jų esamus ir buvusius šeimininkus. Mano įsitikinimu, kone kiekvienas Lietuvą paliekantis pilietis siunčia vieną ir tą pačią žinią – jis jaučiasi europietis, jis nori europietiškų galimybių ir jis negrįš į jokią kitą Lietuvą – tik į europietišką. Todėl būtent Europietiška Lietuva yra mano tikslas, pareiga ir pašaukimas“, – pabrėžia P. Auštrevičius.

Jo teigimu, pastaraisiais metais valdžioje esančiųjų pasirinktas kelias – primesti žmonėms „pigios“ valstybės modelį – tik dar labiau sustiprino nuogąstavimus, kad aukštesnių gyvenimo standartų tikėtis neverta. „Pigi“ valstybė – ne tik „vaučeriai“ ar vis nauji draudimai.

„Tapo norma, kad šalies politiniai lyderiai net nesišneka tarpusavyje. Būtent tai yra ne kas kita, o pigi politika: vieni valdžios rūmai – prieš kitus, ir taip daugybę metų. Savęs bei aplinkinių klausiu – ar Lietuva „pigia“, antrarūše ir uždara valstybe verčiama sąmoningai? Tikiu, nebūtinai. Greičiau tai – pasekmė to, jog per ilgai, o ypač pastarąjį dešimtmetį, Lietuvos politikoje buvo ignoruojamas balsas tų, kurie mėgino sakyti, kad demokratijos mūsų valstybei nebus per daug. Kad svarbiausius valstybės klausimus reikia deramai aptarti, o ne nuspręsti vienuose valdžios rūmuose. Nepakankamas dėmesys demokratijai atvedė prie politinio gyvenimo uždarumo ir atotrūkio nuo piliečių. Ir todėl išaugo gretos tų, kurie kliaujasi politiniais „gelbėtojais“, dosniai žarstančiais svetimą gėrį“, – įsitikinęs P. Auštrevičius.

„Žinau, kaip Europoje buvo ir yra kuriama santarvė bei gerovė. Turiu tam reikiamo patyrimo, kontaktų, šalies ateities viziją. Užtenka blaškymosi ir „pigių” sprendimų – reikia vėl drąsiai eiti gerai išbandytu europietišku keliu. Būtent Prezidento pareiga ir prievolė yra sutelkti šalies politines jėgas ir sutarti dėl ilgalaikių Nacionalinių susitarimų visais valstybei svarbiausiais klausimais. Prezidento pareigos tikrai nesibaigia Konstitucija, todėl Prezidentas turi būti nacionalinių susitarimų iniciatoriumi, tarpininku ir garantu“, – sako P. Auštrevičius, 2001-2004 metais sėkmingai ėjęs vyriausiojo derybininko dėl Lietuvos narystės Europos Sąjungoje pareigas.

P. Auštrevičiaus „Europietiškos Lietuvos“ programa paremta šiais penkiais įsipareigojimais Lietuvai ir piliečiams. Išsamiai su programa galite susipažinti čia.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu