Pamiršę rinkiminius pažadus valstiečiai didina regionų atskirtį

2017-12-07 / Liberalai.lt
Pamiršę rinkiminius pažadus valstiečiai didina regionų atskirtį

Valdančioji dauguma Seime, pamiršusi Lietuvos regionus ir kaimus, priėmė įstatymo projektą, kuriuo mažinamas finansavimas kelių priežiūrai ir plėtrai. Finansavimas kelių išlaikymui mažės iki 100 milijonų eurų.

Valdančioji dauguma atsuko nugarą kaimo regionams – kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimas nuo skirtų 65 proc., gautų už kuro akcizo pajamas, mažinamas iki 48 proc.

„Visą laiką buvo skiriama per mažai lėšų rajonų kelių išlaikymui. Nors buvo kalbama, kad reikia laukti ekonomikos pagerėjimo, tačiau jai pagerėjus, finansavimas kelių išlaikymui sumažinamas iki kritinės ribos tuomet, kai reikalingas ypač didelis finansavimas bent atstatyti kelių būklę. Kaime ypač blogos susisiekimo sąlygos. Trūksta asfalto dangos, žvyrkeliai beveik nepravažiuojami. Tokia prasta kelių būklė didina regionų atskirtį, trukdo verslo plėtrai regionuose ir atgraso investuotojus rinktis regionines vietas“,- po balsavimo sakė liberalas Ričardas Juška.

Nuo 2008 metų savivaldybės buvo maitinamos pažadais, kad finansavimas, skirtas kelių infrastruktūrai, padidės. Buvusi Vyriausybė, atsižvelgusi į Lietuvos savivaldybių asociacijos prašymus, buvo padidinusi lėšų skyrimą, tačiau regionai vėl paliekami vegetuoti su esama kelių būkle.

„Visose sferose lėšos didinamos, tačiau kelių priežiūra, remontas ne tik kad neturi galimybės įveikti dešimtmečio atsilikimą, bet yra užkonservuojamas dabartiniame lygyje“, – pasisakė parlamentaras R. Juška.

Jo teigimu, tai vienas iš labiausiai nuviliančių balsavimų – tie, kurie atstovauja regionus Seime, pasisakė už regionų atskirtį.

„Ypač didelę nuostabą kelia Seimo nariai vienmandatininkai, kurie balsavo už lėšų skyrimo sumažinimą. Praėjusiais metais programos lėšos sumažintos 32 mln. eurų, šis įstatymas atima galimybę papildomai skirti bent 100 mln. eurų. Manau, kad rinkėjai, pasidomėję konkrečių kolegų balsavimu Seime dėl lėšų skyrimo sumažinimo, galės asmeniškai „padėkoti“. Apmaudu už kaimo žmones“, – po balsavimo sakė parlamentaras, Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys R. Juška.

Už kelių priežiūros programos finansavimo mažinimą balsavo 64 Seimo nariai, 23 parlamentarai buvo prieš ir 17 – susilaikė.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu