Performuotos Vyriausybės įgaliojimų valdantieji siekia nediskusiniu, galimai antikonstituciniu režimu

2019-08-20 / Liberalai.lt
Performuotos Vyriausybės įgaliojimų valdantieji  siekia nediskusiniu, galimai antikonstituciniu režimu

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija konstatuoja, jog mechaninį reikiamų balsų skaičių užsitikrinusi valdančioji dauguma, performuotos Vyriausybės įgaliojimų suteikimą Seime nori paversti tuščiu formalumu – galimai pažeidžiant Konstituciją. Valdantieji siekia, jog Seimas be jokio rimtesnio aptarimo, diskusijų su naujai paskirtais ministras ar Vyriausybės programos atnaujinimo leistų vykdomajai valdžiai „prabūti“ dar metus.

„Valdančiųjų požiūrį į demokratiją ir valstybę, iš eilės pralaimėtus kelis rinkimus, pakeistus dar 3 ministrus, geriausiai parodo performuotai Vyriausybei įgaliojimus suteikiantis Seimo nutarimo projektas. Jame – vienintelis sakinys: „suteikti įgaliojimus iš naujo“. Jokio Vyriausybės programos atnaujinimo ar įvertinimo, numatomų darbų sąrašo ar pakeistų ministrų vizijų.  Tiesiog mechanišku balsavimu siekiama, galimai pažeidžiant Konstituciją patvirtinti, kad Seime vėl yra susiformavusi valdanti dauguma, kuri bet kokia kaina nori išsaugoti dabartinį status quo. Vietos svarbiausiam klausimui: Ar tokios valdžios apskritai reikia Lietuvai, parlamento neeilinės sesijos darbotvarkėje neatsirado. Mūsų įsitikinimu, šiuo atveju visas Seimas privalo kreiptis į Konstitucinį teismą atsiklausiant, ar ši Vyriausybė dirbs teisėtai. Taip pat nenormalu, kad valdantieji atima iš Seimo frakcijų teisę prieš balsavimą dėl patvirtinimo, susitikti su naujai paskirtais ministras“, – konstatuoja Seimo opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalų sąjūdžio frakcijos nuomone, vienos ilgiausiai užsitęsusių ir bergždžiausių melodramų Seimo istorijoje – naujos/senos Vyriausybės sudarymo tikrasis tikslas buvo išlikti valdžioje atliekant tik formalius, kosmetinius pokyčius.

„Dabartinės valdžios arogancija ir pokyčių baimė lemia tai, kad bijoma net diskusijų parlamente. Jau seniai pamiršti ketinimai „sugrąžinti“ Seimui galios svertus. Paprasčiausiai norima tik kuo greičiau ir sau sėkmingai užbaigti formalias Vyriausybės tvirtinimo procedūras, gauti priėjimą prie vadinamojo „valstybinio resurso“ ir už mokesčių mokėtojų pinigus pradėti rengtis eiliniams Seimo rinkimams. Nors dabartinė Vyriausybė dirba jau trečius metus, šįkart valdantieji nepasivargino net formaliai jos atnaujinti, nekalbant apie būtinus Vyriausybės veiksmus, kuriuos diktuoja gyvenimo realijos. Antrus metus iš eilės darbai Vyriausybės plane atidėliojami arba išbraukomi. Nemažą dalį jų Vyriausybė nukėlė į pačią Seimo kadencijos pabaigą – panašu, jog norima, kad dabartinių valdančiųjų darbus priverstinai paveldėtų ateities Vyriausybės“, – pastebi Seimo narys, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

Liberalai atkreipia dėmesį į tai, jog valdančiosios daugumos performavimo ir postų dalybose, dalykine prasme, svarbiausios derybos vyko dėl išmokų ir vaiko pinigų, todėl akivaizdu, kad šiuo metu valdantieji labiau galvas laužo, kuriai rinkėjų grupei demonstruoti dosnumą, o ne kur rasti ekonomikos augimo šaltinių.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu