R.Šimašius. Stiprėkime kartu!

2017-06-20 / Liberalai.lt
R.Šimašius. Stiprėkime kartu!

Sukako metai, kai esu Liberalų sąjūdžio pirmininku. Per šį laikotarpį daug kas norėjo mus nurašyti. Bet ar tai mus pribaigė? Anaiptol. Liberalams buvo mestas rimtas iššūkis, kurį mes atlaikėme.

Seimo rinkimuose mes pasirodėme geriausiai per visą Liberalų sąjūdžio istoriją. Susitelkėme kaip niekada ir laimėjome. Už tai dar kartelį noriu padėkoti kiekvienam partijos nariui ir liberalų rėmėjui. Iki šiol prisimenu tą dvasią, kuria gyvenome tomis dienomis. Aš tikrai tikiu, jog ji įkvėps liberalus naujiems žygiams!

Per praėjusius metus turėjome išmokti veikti naujai. Mums buvo mestas iššūkis ir suabejota tuo, ant ko ši partija buvo pastatyta – skaidrumu. Esu tikras, kad liberalai išmoko savo pamokas ir tapo stipresni. Tai mums padės ateities kovose.

Mūsų stiprybė yra tai, kad esame aktyvūs visoje Lietuvoje. Miestuose ir regionuose sėkmingai  dirbantys savivaldybininkai aukštai neša liberalų vėliavą ir už tai jiems esu be galo dėkingas. Neseniai praėję rinkimai Jonavoje ir Anykščiuose parodė, kad žmonės mumis ir toliau pasitiki.

Seime taip pat esame veiklūs. Linkiu tik dar labiau išryškinti liberalų skirtumus nuo kitų: aktyviai palaikyti liberalams kertines idėjas, ginti žmonių bei verslo laisvę ir taip tapti tikraisiais laisvės advokatais.

Žvelgiant į politinę areną matau, kaip per ją toliau vilnija nusivylimai. Prieš metus daugybę žmonių, deja, nuvylė buvusio Liberalų sąjūdžio lyderio poelgis. Tai sutrukdė liberalams Seimo rinkimuose pasirodyti dar geriau. Dabar matome, kaip sparčiai žmonės nusivilia Valstiečių partija ir jos Vyriausybe, kuri šalį valdo vos pusę metų.

Kita vertus, pasidairius plačiau, Nyderlandų liberalų pergalė prieš populistus parlamento rinkimuose, stiprėjančios Vokietijos liberalų pozicijos ir, be abejo, skambi Emanuelio Macrono bei jo partijos pergalė Prancūzijoje teikia viltį, kad Europa vaduojasi iš epochos, kurioje liberalizmą kritikuoti buvo tapusi mada. Pasimokykime iš šių pergalių.

Šioje aplinkoje užduotis mums visiems labai aiški – turime dar tvirčiau ginti liberalias vertybes. Būti drąsūs, tiesūs ir atviri. Žmonės nenori politikų, kurie pykstasi, yra arogantiški ir aiškinasi savo tarpusavio problemas. Jie nori tokių politikų, kurie aršiai kovotų už savo idėjas, kurie būtų energingi ir teiktų viltį, kad viskas gali keistis į gera.

Iki kitų rinkimų dar daug laiko. Turime jį išnaudoti tam, kad sustiprėtume ir pasiruoštume ateities pergalėms. Važinėdamas po Lietuvą, susitikinėdamas su liberalais iš visos šalies matau, kad idėjų, ką daryti, kaip veikti, ką naujo pasiūlyti yra apstu ir mes turime dar daugiau tartis ir diskutuoti tarpusavyje.

Dėl to kviečiu visus Lietuvos žmones prisidėti prie liberalų stiprėjimo. Idėjas mūsų programai, pasiūlymus, kaip stiprinti organizacinę struktūrą ar kitas mintis, padėsiančias mums sustiprėti parašykite el. p. stiprekim@liberalai.lt. Visus neabejingus žmones sieksiu įtraukti į šį procesą. Susitikimuose, diskusijose ir proto šturmuose mes atrasime naujų kelių, kaip liberalams pasiruošti ateities pergalėms.

Tikiu, kad per metus daug išmokome. Kas nenužudo, tas padaro mus stipresnius. Būkime drąsūs ir atviri naujoms idėjoms! Aš neabejoju, kad žmonės tai pastebės ir įvertins. Jie tai įvertino jau daugelį kartų.

Ačiū visiems ir į priekį!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu