R. Zolubas. Gatves šluoja ne tie, kurie blogai mokėsi

2017-08-17 / Vytautas Mitalas
R. Zolubas. Gatves šluoja ne tie, kurie blogai mokėsi

Žinot tą posakį – patarlę: „nesimokysi, tai eisi gatvių šluoti“? O ar tikrai šluoja gatves tie, kurie blogai mokėsi? Sėkmės istorijų apie tuos, nesimokiusius, tiek daug, kad tai net ne išimtis! Geri mokslo rezultatai mokykloje nieko negarantuoja.

Sėkmė – socialiniai įgūdžiai ir gebėjimas taikyti

Geri mokslo rezultatai, kaip mes juos suprantame, yra užduočių sprendimas ir sąlygų išpildymas pagal iš anksto numatytą trafaretą, o tai vėliau įvertinama pažymiais. Bet dabar ne XX amžius. Pasaulis labai greitai kinta. Vos sąlygos suformuluojamos, jos jau pasensta!?

Stojimas į mūsų universitetus paremtas balais iš mokyklos, bet ar balai lemia sėkmę gzvenime? Albertas Einšteinas labai blogai mokėsi mokykloje, o Steve‘as Jobsas ir Bilas Gates‘as universiteto iš viso nebaigė.. tų sėkmės istorijų tiek daug.. Patys žinote patirtį iš savo mokyklos, kai paskutinis piristukinas dabar yra sėkmingas žmogus.

Ką tikrai mokiniai išmoksta mokykloje – tai socialiniai gebėjimai: komunikuoti, dirbti komandoje, klausyti ir išgirsti. O pagal ką mes atrenkame studentus? Pagal balus!

“DRAUDŽIU STUDIJUOTI”

Seimas kartu su Prezidente sugriežtino sąlygas įstoti į universitetus. Dabar reikia egzaminus išlaikyti gerais balais, kitaip į universitetą stoti draudžiama. Taigi kažkokie aukšti pareigūnai nutarė, kad kai kas studijuoti universitete gali, o štai kai kas ne. Ar tie, kas studijuos – taps sėkmingi, o tie, kas ne? Gyvenimas sustatys viską į savo vietas, bet visi esame neteisūs, kurie žmones vertiname pagal pažymius. Daug tų, kurie „blogai mokėsi“ taps pasiturinčiais verslininkais, išradėjais, puikiais pardavėjais, kruopščiais statybininkais ir ką, jie bus blogesni? Tai kodėl jiems buvo uždrausta studijuoti?

Kalbame apie studijų ir universitetų reformą, tačiau tiek kairieji, tiek dešinieji kalba apie aukštųjų mokyklų uždarymus ir teisės studijuoti apribojimą. Tai kelias į niekur, tai atsilikimas ir tamsumas. Tegu studijuoja visi: jokių egzaminų, jokių balų ir jokių pažymių. Lietuva gali sudaryti sąlygas ir leisti studijuoti visiems, o tie, kurie norės, tegu baigia universitetus, gauna diplomus ir tegu jiems tas padeda gyvenime!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu