S. Gentvilas ragina pradėti planuoti geoterminės jėgainės sugrįžimą į Klaipėdą

2019-02-21 / Liberalai.lt
S. Gentvilas ragina pradėti planuoti geoterminės jėgainės sugrįžimą į Klaipėdą

Praėjus kiek daugiau nei metams po UAB „Geoterma“ veiklos sustabdymo, pagrindinis įmonės akcininkas – VĮ „Turto bankas“ paskelbė, kad inicijuoja įmonės bankrotą. Bankroto metu planuojama nurašyti įmonės skolas ir atskirti geoterminės jėgainės įrenginį nuo įmonės. Liberalas Simonas Gentvilas džiaugiasi, kad sprendimo dėka unikali geotermijos veikla Lietuvoje ir Klaipėdoje bus išsaugota.

„Dar 2017 m. sustabdžius UAB „Geoterma“ veiklą, sudarėme laikinąją parlamentarų grupę, kurios tikslas buvo surasti tinkamiausią sprendimą geotermijos veiklai prikelti. Apmaudu, kad jėgainės turtas daugiau nei metus buvo tiesiog konservuojamas neieškant sprendimų. Tačiau galima pasidžiaugti, kad klaipėdiečių Seimo narių ir Finansų ministerijos pastangomis išeitis visgi surasta“, – sužinojęs VĮ „Turto bankas“ sprendimą džiaugėsi S. Gentvilas.

Parlamentaro teigimu, inicijuoti UAB „Geoterma“ bankroto procedūrą yra sveikintinas sprendimas, kuris išgelbės įmonę nuo smaugiančių skolų ir leis išsaugoti valstybės nacionaliniam saugumui  svarbų turtą. S. Gentvilas viliasi, kad bankroto procedūras pavyks užbaigti iki 2019 m. pabaigos ir  geoterminės jėgainės įrenginius Vyriausybės nutarimu perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei.

Parlamentaras įžvelgia didelį geotermijos potencialą ir ragina Klaipėdos savivaldybę ir Klaipėdos universitetą jau dabar pradėti planuoti geoterminės jėgainės sugrąžinimą į Klaipėdos šilumos gamintojų ratą.

„Geologai yra įvertinę, kad geoterminės energijos ištekliai regione yra praktiškai neriboti, o po žeme – dešimt kartų didesni ištekliai nei Klaipėdos regiono poreikiai, todėl galima mąstyti ir apie platesnį vandens panaudojimą. Ypač kai 500 kilometrų spindulių nuo Klaipėdos nėra tokio geoterminio vandens, kuris galėtų būti panaudotas sveikatinimo paslaugoms, šilumos energijos gamybai, krevečių ar kosmetikos produktų gamybai”, – geoterminio vandens pranašumus vardino S. Gentvilas pridurdamas, kad Klaipėdos Universitete dr. Lolitos Rapolienės atlikti tyrimai įrodė netikėtas gydomąsias geoterminio vandens savybes.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu