S. Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

2019-02-06 / Liberalai.lt
S. Gentvilas „valstiečiams“ siūlo iš partijos pavadinimo išbraukti žodį „žalieji“

Nuo gruodžio 7 d. praėjus lygiai dviems mėnesiams, o Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vis dar neradus nė vieno tinkamo kandidato į Aplinkos ministrus, Simonas Gentvilas siūlo valdantiesiems pergalvoti partijos pavadinimą ir tai nėra vienintelė priežastis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – taip oficialiai skamba valdančiųjų partijos pavadinimas. Tačiau šios partijos lyderiams gamtos tausojimas, ekologija ar žaliųjų ideologijos yra svetimos, tai garsiai liudija ir kiti jų žodžiai bei darbai.

„Žaliaisiais prisistatančios partijos ideologijos yra nesuderinamos su pavadinimu. Ir tai pastebima ne tik „valstiečių“ viešuose pasisakymuose, kuriuose akivaizdžiai trūksta ekologijos idėjų, tai matome ir Seime, ir Vyriausybėje, ir net Europos parlamente, kuriame „valstiečių“ narys B. Ropė, priklausantis Europos žaliųjų frakcijai, kuri yra didžiausia Europos vykdomos Žemės ūkio politikos kritikė, panašėja į šizofreniką, nuolat oponuojantį Europos „žaliesiems“ politikams“, – pastebėjimus dėstė parlamentaras S. Gentvilas.

Štai net „valstiečių“ paskirtam Žemės ūkio ministrui (ŽŪM) G. Surpliui aplinkosaugos temos yra svetimos.

„ŽŪM ministrui, pasirodo, sunkiai suderinama yra „žemės ūkio plėtra tausojant aplinką, ir gyvūnų gerovę“, ministrui atrodo, kad tokius Europos Sąjungos užmojus pajėgus įgyvendinti tik pats Chuck Norris“, – stebėjosi S. Gentvilas ŽŪM ministro sakyta kalba Europos sąjungos Žemės ūkio ir žuvininkystės Taryboje

Jo teigimu, nėra ko stebėtis šia partija, kai vienintelis Europoje valdančios daugumos „valstiečių ir žaliųjų“ partijos lyderis R. Karbauskis rodo didžiausią vangumą ir abejingumą žaliųjų ideologijoms, milžiniškais kiekiais trąšas importuodamas iš tokių Rusijos azotinių trąšų gamintojų, kuriems taikomos tarptautinės sankcijos.

„Cheminės trąšos yra vienas taršiausių produktų gamtoje, o mes turime „valstiečių ir žaliųjų“ partijos pirmininką, kuriam priklausantis „Agrokoncernas“ milžiniškais kiekiais importuoja azotines trąšas iš Rusijos“, – minėjo S. Gentvilas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu