S. Skvernelis premjero poste liko, tačiau pasitikėjimą praradusi Vyriausybė braška

2019-07-09 / Liberalai.lt
S. Skvernelis premjero poste liko, tačiau pasitikėjimą praradusi Vyriausybė braška

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis apsisprendė likti savo poste, tačiau naujai suburta koalicija, atrodo, reikalinga tik partinių interesų tenkinimui, o ne sklandaus Vyriausybės darbo užtikrinimui. Seimo opozicijos lyderė, liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen situaciją vertina griežtai – priešlaikiniai Seimo rinkimai tampa bene vienintele išeitimi iš politinio cirko.

„Stebint komplikuotą koalicijos formavimo procesą, akivaizdu, kad valdančiųjų prioritetas – ne stabilumas valstybėje, ne stiprūs kandidatai į ministrų postus, o siauri partiniai interesai ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimas. Valdantieji jau kurį laiką praradę visuomenės pasitikėjimą, tą įrodė neseniai vykęs rinkimų maratonas, – nauja koalicija jų neišgelbės. Visuomenė  yra nusivylusi nuolatiniu politiniu chaosu ir valstiečių lyderių ultimatumais“, – akcentuoja V. Čmilytė-Nielsen.

Politikė siūlo prisiminti, kaip buvo stumdomasi dėl Seimo Pirmininko posto ir ministerijų, o abejonių koalicijos ateitimi kelia ir S. Skvernelio atsitraukimas nuo derybų dėl koalicijos labiausiai įtemptu metu, pastarųjų dienų konfliktas su R. Karbauskiu ir vis atidėliotas sprendimas dėl Ministro pirmininko pozicijos.

„Naujoji valdančioji koalicija, tikėtina, darbus pradės be didesnių ambicijų, o naujai paskirti ministrai neturės galimybių imtis būtinų reformų. Išsisėmusi ir valios veikti neturinti Vyriausybė ir toliau didins žmonių nusivylimą. Tokioje situacijoje atsakingi politikai privalo svarstyti priešlaikinių rinkimų galimybę, nes tai tampa bene vienintele alternatyva pusantrų metų trukmės stagnacijai“, – pabrėžia opozicijos lyderė.

Liberalų sąjūdžio primininkas Eugenijus Gentvilas įsitikinęs, kad valdančioji koalicija reikalinga tik patenkinti siaurus partinius „valstiečių“ interesus ir tai geriausiai atspindi Krašto apsaugos ministerijos atidavimas teisiamai „Tvarkos ir teisingumo“ partijai, kuriai taikomos sankcijos.

„Panašu, kad naujai suformuota koalicija tėra akių dūmimas: neturintis jokių vertybių bei nekeliantis sau jokių uždavinių darinys. Akivaizdu, kad koalicija buvo formuojama tam, kad „valstiečiai“ galėtų pagaliau atsikratyti neparankių ministrų: Susisiekimo ministro R. Masiulio, kuris R. Karbauskio neapykantą užsitraukė dar atleisdamas Klaipėdos jūsų uosto direktorių A. Vaitkų ir niekam niekada neužkliuvusio, tačiau Prezidentės palaikymą turėjusio Krašto apsaugos ministro R. Karoblio“, – neabejoja E. Gentvilas, pridurdamas, kad koalicijos esmė yra postai ir garbės troškimo motyvai.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu