Seimo liberalai palaikė urėdijų reformą

2017-07-11 / Liberalai.lt
  Seimo liberalai palaikė urėdijų reformą

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija antradienį palaikė liberalų ir konservatorių frakcijų lyderių Eugenijaus Gentvilo ir Gabrieliaus Landsbergio pateiktą alternatyvų urėdijų reformos planą. Jame siūlyta iš įstatymo išbraukti dabar įrašytą 42 urėdijų skaičių.

Opozicijos pateiktas alternatyvus įstatymo projektas virto vieninteliu reformos keliu, nes Seimo Aplinkos apsaugos komitetas Seimui pasiūlė atmesti Vyriausybės pateiktą reformos variantą.

„Mes siūlome, kad įstatyme nebūtų įrašytas skaičius, kiek urėdijų turi likti Lietuvoje. Vyriausybė yra atsakinga už valstybės įmonių valdymą, todėl ji, o ne Seimas turi priimti tokį sprendimą“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E.Gentvilas.

Pagal opozicijos siūlytą modelį, urėdijų jungimas turėtų prasidėti jau nuo kitų metų sausio mėnesio. Kiek Lietuvoje liks urėdijų, apsispręs Vyriausybė.

Dalis frakcijos narių siūlė kompromisinį modelį – urėdijas jungti per du etapus iki 2019 arba 2020 m. Jie mano, kad Aplinkos ministerija šiai dienai yra nepasirengusi sujungti visas urėdijas per vieną etapą.

„Reforma negali būti tik dėl „varnelės“ ar “paukščiuko“. Manau, kad sėkminga reforma bus tokia, kai miškų sektorius bus ne tik išsaugotas, bet pradės veikti geriau nei iki šiol – netarnaujantis nei partijoms, nei verslo monopolijoms“, – sakė frakcijos seniūnas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu