Sostinės vadovų galios žaidimai ar darbas Vilniaus miestui

2019-08-09 / Liberalai.lt
Sostinės vadovų galios žaidimai ar darbas Vilniaus miestui

Liberalų sąjūdžio lyderiai mano, kad nepasverti ir vienasmeniai pastarojo laikotarpio Vilniaus miesto vadovų sprendimai įtraukė visuomenę į destruktyvias, emocijomis besiremiančias ir supriešinančias diskusijas.

„Pats sostinės vadovų veikimo būdas – vienasmenis, provokatyvus ir orientuotas į griovimą, neturi nieko bendra su liberaliomis vertybėmis: atsakomybe ir pagarba teisės viršenybės principui. Imdamiesi tokių jautrių temų, politikai turėtų suvokti savo sprendimų svarbą ir pasverti galimas pasekmes. Liberalų kredo: pasitikėjimas piliečių sąmoningumu, o ne vadovavimasis „buldozeriniu“ principu – „valdžia žino geriau“, kuris supriešina visuomenę ir kenkia pažeidžiamiausioms grupėms“, – pastebi Seimo liberalų frakcijos seniūnė, opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Stebina tai, kad Vilniaus miesto meras, priimantis tokius nevienareikšmiškus, skubotus ir absurdu kvepiančius sprendimus vengia prisiimti atsakomybę ir slapstosi už kitų savivaldybės darbuotojų nugaros. Juk laisvė veikti yra neatsiejama nuo atsakomybės už priimtus sprendimus.

„Kuomet svarbiausio šalies miesto vadovai savo padarytiems darbams taiko efektingumo, o ne efektyvumo kriterijus, o tariamas rūpestis bešeimininkiu turtu virsta „santa barbaros“ tipo muilo opera su politiniu pamušalu ir skyrybų dramos elementais, tuomet klausimas jau nebe retorinis: prie ko čia miesto valdžia ar liberalios vertybės. Negi sostinę valdantys politikai neberanda miestiečiams spręstinų klausimų, jei visa energija iššvaistoma nepaskelbtiems karams su istorijos įamžinimu ar (ne)sąmoningu įsitraukimu į pikantiškus skyrybų procesus“, – teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu