V. Gailius: „Magnickio įstatymo pataisos prisidės prie Lietuvos nacionalinio saugumo“

2018-05-04 / Liberalai.lt
V. Gailius: „Magnickio įstatymo pataisos prisidės prie Lietuvos nacionalinio saugumo“

Seime užregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma griežtinti į Magnickio sąrašą įtrauktų asmenų ekonominę veiklą Lietuvoje. Įstatymo pataisas pateikė konservatoriai Gebrielius Lansbergis, Laurynas Kasčiūnas ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vitalijus Gailius.

Seimo nariai siūlo papildyti 2017 m. lapkritį priimtą vadinamąjį Magnickio įstatymą, kuriuo į šalį uždrausta atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais. Naujose pataisose numatyta, kad šiems asmenims būtų taikomos ir nacionalinės sankcijos valdyti turtą Lietuvoje.

Seimo narys Vitalijus Gailius įžvelgė, kad įvedus naujas pataisas, būtų sukurtos teisinės prielaidos apriboti ekonominę bei finansinę veiklą šalyje.

„Teisės aktu nustačius galimybę taikyti nacionalines ribojančias priemones būtų sukurtas svarbus instrumentas prisidedantis prie nacionalinio saugumo ir užsienio politikos efektyvumo. Kartu tai būtų pavyzdys kitoms valstybėms, kurios dar neturi tokio teisinio reglamentavimo ir galimybių“, – sakė parlamentaras.

V. Gailius pabrėžė, kad įstatymo projekte numatyta ir administracinė atsakomybė tiems subjektams, kurie nevykdys reikalavimų taikyti kontrolės priemones, o baudos sieks nuo 200 iki 6000 eur.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu