Vitalijus Gailius: VRM vangumas rengiant įstatymų projektus bado akis

2018-10-16 / Liberalai.lt
Vitalijus Gailius: VRM vangumas rengiant įstatymų projektus bado akis

Parlamentaras Vitalijus Gailius pastebėjo, jog Vidaus reikalų ministerija (VRM) 2 metus ignoravo ir nepateikė būtinų įstatymų projektų, palikusi įstatymų spragas, kuriomis buvo leista piktnaudžiauti neblaiviems vairuotojams. Nors V. Gailius būtinus įstatymų projektus, Baudžiamojo ir Administracinių nusižengimų kodeksų pakeitimus, buvo įregistravęs dar 2016 m. pabaigoje, šie projektai taip ir nepasiekė Seimo posėdžių salės. Tuo tarpu VRM ministrui Eimučiui Misiūnui pastebėti įstatymų spragas ir pateikti reikalingus projektus prireikė beveik 2 metų.

„Nuo 2017 m. sausio 1 d. vairavimas esant neblaiviam, kai nustatytas vidutinis ar sunkus neblaivumo laipsnis – kriminalizuojamas baudžiamąja atsakomybe. Tuo tarpu neblaivumo patikrinimo vengimo teisinis vertinimas nepakeistas, pripažįstant šią veiką tik administraciniu nusižengimu. Teisinis reguliavimas, kai leidžiama diferencijuoti atsakomybe už vairavimą neblaiviam ir vengti neblaivumo patikrinimo yra ydingas“, – sakė Seimo narys V. Gailius.

Jo teigimu, nuo 2017 m. pradžios vairuotojams nustačius 1,5 promilės ir didesnį neblaivumą taikoma baudžiamoji atsakomybė, o neblaivumo patikrinimo vengimas yra vertinamas tik administraciniu nusižengimu, nepaisant kokio neblaivumo laipsnio vairuotojas yra. Taigi, įstatymo spraga, kuria buvo suteikta galimybė neblaiviems vairuotojams piktnaudžiauti įstatymu sėkmingai, veikė beveik 2 metus.

Parlamentaras pabrėžė, kad VRM ištaisyti paliktas įstatymų spragas turėjo nedelsiant, tačiau būtiniems įstatymų projektams parengti ministerijai prireikė 2 metų, kai šie jau buvo registruoti V. Gailiaus.

Seimo narys atkreipė dėmesį ir į Seimo statuto nuostatas, kurios reglamentuoja, kad tuo atveju, kai gaunami keli alternatyvūs to paties įstatymo projektai, Seimo komitete ir Seimo posėdyje jie turi būti nagrinėjami kartu ir pasirenkamas vienas iš jų. Tačiau praeitą savaitę skubos tvarka buvo pateikti tik ministro teikti pasiūlymai. V. Gailiaus parengti įstatymų projektai buvo įtraukti tik pastebėjus Seimo statuto pažeidimus – kitame posėdyje jiems buvo pritarta bendru sutarimu.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu