Vyraujant chaosui Vyriausybėje, gesinti liepsnojančio sausros gaisro valdantieji nesiima

2019-06-20 / Liberalai.lt
Vyraujant chaosui Vyriausybėje, gesinti liepsnojančio sausros gaisro valdantieji nesiima

Jau antrus metus iš eilės Lietuvos ūkius niokoja užsitęsusi sausra, tačiau konkrečių valdančiųjų sprendimų nėra. Liberalų sąjūdžio frakcija, reaguodama į žemdirbių ir ūkininkų pagalbos šauksmus bei matydama, kad stichinę sausrą skelbia vis daugiau savivaldybių, diskusijai sukvietė žemdirbių, ūkininkų bei Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) atstovus, siekdama ieškoti išeičių ir numatyti adekvačius nuostolių kompensavimus.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė ir opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen atkreipė dėmesį, kad dėl chaoso valdančiojoje daugumoje einamieji ir svarbūs klausimai palikti savieigai. Jos teigimu, vis dar nėra aišku, kas liks dirbti, o kam teks pasitraukti, todėl tikėtis greitų sprendimų iš ministerijos neverta.

„Chaosas valdančiojoje daugumoje, kai neaišku, kurių ministerijų ministrai turės atsisveikinti su savo postais, sausrą laukuose nustūmė į antrą planą. Viceministras V. Griciūnas pripažino, kad apie konkrečias kompensacijas ūkininkams reiktų kalbėti tik po liepos 12 d., kai galutinai paaiškės „perkrautos“ Vyriausybės sudėtis. Akivaizdu, kad dėl neapibrėžtos situacijos reikalingi sprendimai vėluoja, o dėl to kenčia paprasti Lietuvos piliečiai“, – dalijosi įžvalgomis V. Čmilytė-Nielsen.

„Situacija dalyje Lietuvos labai sudėtinga, antri metai, kai žemdirbius sausra varo į neviltį. Aukšta temperatūra, nuolat vyraujantys gūsingi vėjai žemės ūkio augalus kai kuriuose rajonuose paveikė negrįžtamai. Jau dabar galime suskaičiuoti, kad bent jau Varėnos rajone suniokota apie 90 proc. derliaus“, – apie pavojingą situaciją kalbėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Juozas Baublys.

Parlamentaro teigimu, ŽŪM vangi reakcija į stichinę sausrą bei klimato kaitą kelia grėsmę visam žemės ūkio sektoriui.

„Praėjo kiek daugiau nei mėnuo, kai situacija dėl lietaus stygiaus yra ekstremali, tačiau ministerija kol kas nėra numačiusi nei konkrečių kompensacijų, nei priemonių, kaip padėti dėl sausros nuostolius patiriantiems ūkininkams. Akivaizdu, kad neturi ir priemonių plano kovai su klimato kaita, todėl tenka sugrįžti prie to paties ir reikalauti bent adekvačių kompensacijų ūkininkams“, – kritikavo ministeriją Seimo narys. Jo teigimu, dėl neaiškios ministerijos pozicijos ūkininkams kiekvienais metais tenka į paviršių kelti tas pačias problemas.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu