Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos keliami reikalavimai sukuria papildomą biurokratinę naštą

2018-01-17 / Liberalai.lt
Žemės ūkio ministerijai pavaldžios įstaigos keliami reikalavimai sukuria papildomą biurokratinę naštą

Parlamentaras Vitalijus Gailius kreipėsi į Žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, atkreipdamas dėmesį dėl ministerijai pavaldžios įstaigos – Valstybinės augalininkystės tarnybos keliamų absurdiškų reikalavimų. Parlamentaras siūlo mažinti šios institucijos užkraunamą papildomą biurokratinę naštą juridiniams asmenims.

„Ūkio subjektai per pakankamai trumpą laiką prašomi pateikti itin didelės apimties tiektų augalų apsaugos priemonių ataskaitas, kurių pildymas neabejotinai užims daug darbo laiko, jos panaudojimo tikslingumas nėra aiškus ir tikėtina, tik sukurs tam tikro minėtos tarnybos darbuotojų darbo regimybę“, – argumentaciją vardina Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Gailius.

Parlamentaras pabrėžia ataskaitų absurdiškumą, kurios sudaro 14 lapų, jas pateikti reikalaujama per labai trumpą laiką ir dažniausiai galima užpildyti tik rankiniu būdu, tačiau net nėra aiški minimų ataskaitų paskirtis.

V. Gailius atkreipia dėmesį, kad kiekvienas ekonominę veiklą vykdantis ūkio subjektas, gabendamas prekes, privalo pateikti krovinio važtaraščio išsamius duomenis elektroninėje VMI posistemėje – i.Vaz, todėl siūlo Valstybinei augalininkystės tarnybai ieškoti galimybių gauti duomenis nereikalaujant papildomų administracinių darbų.

„Esant tokiam duomenų poreikiui, Valstybinė augalininkystės tarnyba turi galimybę kreiptis į VMI dėl pageidaujamų konkrečių ar susistemintų, apibendrintų duomenų gavimo elektroniniu ar popieriniu būdu, bet ne tiesiogiai kreipiantis į atskirus ūkio subjektus ir prašant užpildyti popierinius dokumentus, taip būtų ženkliai taupomi tiek ūkio subjektų, tiek ir minėtos tarnybos darbo ištekliai bei mažinama administracinė našta“, – siūlo parlamentaras V. Gailius.

Parlamentaras tikisi, jog Žemės ūkio ministerija atkreips dėmesį ir vadovaujantis Viešojo Administravimo įstatymu, įpareigojančiu laikytis jame nustatytų nepiktnaudžiavimo valdžia, efektyvumo, protingumo, atsakomybės už priimtus sprendimus principų, panaikins prievolę rinkti perteklinius duomenis, kurie elementariai prasilenkia ne tik minėtais principais, bet ir su elementaria logika.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu