Antanas Guoga

Antanas Guoga: Europos Parlamento narys, filantropas

Antanas Guoga gimė 1973 metų gruodžio 17 d. Kaune. Jo vaikystė prabėgo gimtajame mieste ir Alytaus rajone (Kalesninkuose). Būdamas 11 metų išvyko į Australiją. Gyveno Melburne – ten lankė mokyklą, o norėdamas finansiškai apsirūpinti pats, dirbo įvairius darbus: remontavo siuvimo mašinas, plovė automobilius.

Vėliau pradėjo dirbti „Australian Mortgage Brokers“ vadovo Billo Buchano asistentu. Antanui puikiai sekėsi loginio mąstymo ir matematinių žinių reikalaujanti veikla, todėl koledže studijavo apskaitą ir finansus bei atrado vieną iš savo pašaukimų – finansų ir akcijų rinkas.

Būdamas 20 metų įsidarbino „CitiBank“ valdomame investiciniame banke Honkonge, kur buvo atsakingas už naujų klientų pritraukimą ir jų investicinio portfelio valdymą. Aktyviai ir sunkiai dirbdamas sukaupė pradinį kapitalą, o grįžęs į Australiją pradėjo investicinę veiklą.

Antanas Australijoje sėkmingai investavo į naujienų portalą valdančias bei gyvybės draudimo paslaugas teikiančias bendroves – tai jį paskatino susidomėti informacinėmis technologijomis. Be to, jis vystė prekybos verslą Londone.

Lietuvoje Antanas investavo į nekilnojamojo turto bei interneto projektus, poilsio ir pramogų parką „TonyResort“ Anupriškėse (Trakų raj.), sporto ir laisvalaikio prekių parduotuves Kaune. Šiandien įmonės, į kurias jis investavo, yra sukūrusios daugiau kaip 500 darbo vietų, daugiau kaip 300 iš jų – Lietuvoje.

Antanas Guoga aktyviai užsiima filantropine veikla – vien „Bėdų turgui“ nuo 2007 metų paaukojo daugiau kaip milijoną litų, taip pat labai prisideda prie „Maisto banko“ veiklos. Itin didelę, ne vieną milijoną siekiančią, paramą vyras skyrė šalies sportui: krepšiniui, irklavimui, tinkliniui ir t. t.

2011 m. Antanui Guogai suteiktas Pasaulio lietuvio apdovanojimas. Tais pačiais metais jis tapo „Verslo švyturio“ rinkimų laureatu.

2010–2012 m. Antanas Guoga buvo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vadovas. Nuo 2011 m. eina Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidento pareigas. 2012 m. buvo Lietuvos olimpinis atašė Londono olimpinėse žaidynėse. Nuo 2014 m. – Lietuvos irklavimo federacijos viceprezidentas.

Žinomas ir dėl savo pokerio žaidėjo karjeros, kurią baigė 2014 metų pradžioje. Sėkmingai žaidęs turnyruose Austrijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Amerikoje ir Jungtinėje Karalystėje sulaukė pripažinimo ir tapo tarptautine pokerio žvaigžde, žinoma Tony G vardu. Beje, pirmieji dideli pokerio laimėjimai paskatino aktyvią filantropinę veiklą. Pavyzdžiui, 2006 metais Antanas Guoga paaukojo apie pusę milijono dolerių Melburno kovos su vėžiu fondui bei Melburno psichologinei tarnybai. 2007 metais paaukojo apie 200 tūkst. dolerių Maskvos 80-ajam internatui.

2014 m. rinkimuose į Europos Parlamentą Liberalų sąjūdžio sąraše kandidatavo antru numeriu ir surinkęs 97907 balsus išrinktas EP nariu. Priklauso Europos liberalų ir demokratų (ALDE) frakcijai EP.

Daugiau informacijos – tinklalapyje www.antanasguoga.lt.

Bendra informacija
antanas@guoga.lt
Tel. +370 611 41356

Savanorių komanda
savanoriai@guoga.lt

Kontaktai žiniasklaidai
press@guoga.lt