E. Rudelienė. Partijos pirmininko rinkimus vadinu nauja, subtilia pradžia

2019-09-27 / 12-as suvažiavimas
E. Rudelienė. Partijos pirmininko rinkimus vadinu nauja, subtilia pradžia

Mielieji kolegos, bendraminčiai, bendrapartiečiai,

esu pasakiusi ne vieną, ne dvi ir turbūt net ne 100 įvairių kalbų, įvairiomis progomis. Linksmų, piktų, ginčytinų ir kokių tik nori… Bet šiai kalbai pasiruošti nebuvo paprasta… Nors šiandien yra pirmininko partijos finišo tiesioji, savo kalbai, kuriai ruošiausi, daviau Pradžios vardą, nes šiuos rinkimus vadinu nauja, subtilia pradžia. Pradžia pradėti galvoti kitaip, veikti kitaip, prisiimti kitokią atsakomybę. Šie rinkimai, buvimas drauge, debatai, pokalbiai ir diskusijos partijai, o kartu ir man atvėrė naujus horizontus, naujus iššūkius. Dėkoju kolegoms, kurie kandidatavo, kurie dalyvavo debatuose, susitikimuose, skyrėte laiko.

Šiandien noriu Jums padėkoti už man išreikštą pasitikėjimą Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose. Pirmiausia iškeliant kandidatūrą, vėliau – leidžiant būti antrame ture. Kiekvienas jūsų balsas man labai svarbus. Svarbus todėl, kad manimi pasitiki, kad yra įvertintos mano pastangos arba jau padaryti darbai – mano indėlis į partijos gyvenimą ir jos vaidmenį Lietuvos politikoje. Nebijau iššūkių ir atsakomybės. Moku ir noriu komandą vesti į priekį! Sugebu suburti ir “užkurti” protus ir širdis bendram darbui ir tikslui pasiekti.

Neįrodinėju, bet tikrai tikiu šviesia ir konkurencinga Liberalų sąjūdžio ateitimi. Kitu atveju nestovėčiau čia prie Jus. Tikiu ir žinau, jog ši partija yra ir bus viena didžiausių politinių jėgų Lietuvoje, lemsiančių geresnį, europietiškesnį, laisvesnį visuomenės gyvenimą. Gyvenimą, kuris būtų grįstas asmens atsakomybe, pasitikėjimo, savarankiškumo principais.

Smulkmena, o gal ir ne, bet labai įdomu, jog šių partijos vedlio rinkimų tiesiojoje – moterys – be jokių reglamentų, išankstinių planų, kvotų ar privilegijų, kaip kitose partijose. Tuo tik parodome, kad pas mus lygios galimybės visiems. Juokiuosi kaskart girdėdama pataikaujant, kad valdžios moterys vadovo poste moka dirbti švelniau, subtiliau ir labiau užtikrintai. O svarbiausia – moka ne tik klausyti, bet ir išgirsti ar pakviesti pokalbiui. Nemanau, kad tai priklauso nuo lyties, esu tikra, kad tiek vyrai tiek moterys tą geba, bet esu tikra, kad mūsų partijoje ateityje tikrai taip bus.

Klausite, na, ir kas toliau?

Toliau – daugybė darbų, veiksmų, atsakomybių, tikslų ir iššūkių.

Pirmiausia Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 2020 metais ir tikslas išsaugoti frakciją. Akcentavau tą susitikimuose, debatuose, akcentuoju tą ir dabar, nes būtinai turime turėti frakciją Seime tam, kad būtume girdimi, matomi ir galėtume įgyvendinti savo tikslus. Tam reikia realios, įgyvendinamos ir visuomenės poreikius bei partijos iškeltus tikslus ir vertybes atitinkančios programos. Esu tikra, kad laimėję šiuos rinkimus, laimėsime ir kitus.

Toliau – veiksmai. Turime įrodyti ir pasakyti, kad Lietuvos žmonės yra sąmoningi spręsti patys, kad draudimais, nurodymais nieko nepasieksime. Kol valdantieji kalba apie regionų prikėlimą naujam gyvenimui, realiai jie vis dar naikinami viską centralizuojant. Trūksta ir nėra aiškumo švietimo, socialinėje, sveikatos srityse.

Svarbu sustiprinti savo skyrius, pritraukti naujų žmonių, jaunimo. Privalome susigražinti prarastą žmonių pasitikėjimą Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu. Turime pripažinti, kad partijoje liberalai kartais per daug susikoncentruojame į laisvės vertybę ir pamirštame, kad greta laisvės eina atsakomybė ir netgi disciplina. Kiekvienas partietis turi būti svarbus, turi būti matomas ir girdimas. Pažadu aplankyti daugumą Lietuvos skyrių, gal net visus. Net jei nebūsiu išrinkta, padėsiu Viktorijai kartu su kitais kolegomis, nes tikiu, kad gyvas kontaktas, pokalbis motyvuoja labiausiai.

Sieksiu susigrąžinti prarastus skyrius. Negalime lengvai „mėtytis“ žmonėmis, kurie tikėjo ir kūrė Liberalų sąjūdį. Esu tikra, kad galime rasti bendrų tikslų, ir siekti jų įgyvendinimo. Norėčiau, kad LRLS turėtume kuo daugiau žmonių, kurie imasi iniciatyvos ir sukuria rezultatus.

Turime susigražinti didžiuosius miestus, kurie visuomet buvo mūsų stiprybė. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje turi skambėti liberalios idėjos kaip kad buvo visuomet.

Teiksiu pirmenybę komunikacijai ir jos stiprinimui. Tiek partijos viduje, tiek išorėje. Tikrai žinau, kad daugeliu atveju mes vienas kito negirdime, neišgirstame arba – neteisingai pasakome. Turime nustoti ieškoti kaltų, ginčytis ir aiškintis partijos viduje. To jau gana. Turime drąsiai judėt į priekį, puoselėti ir stiprinti girdėjimo ir išsakymo vertę.

Ir žinot, visai nesvarbu, kas laimės šiuose partijos pirmininko rinkimuose, bet kokiu atveju tai bus partijos laimėjimas, nauja pradžia. Aš dirbau, dirbu ir ateityje dirbsiu komandoje, siekdama bendrų partijos tikslų. Partijos pirmininkas, kad ir koks stiprus jis bebūtų, be komandos nieko nepadarys. Tikiu, kad šiandien naujai išrinkta valdyba bus gera komanda, “tvirtas kumštis”, kuris sugebės „Užkurti“ naujus ir teisingus darbus.

Šiandien noriu padrąsinti kiekvieną kalbėti ir diskutuoti apie mums svarbius dalykus. Nesigręžiokime į praeitį, o priešais save matykime ateitį – geresnę, nei buvo vakar.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu