Naujuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku išrinktas Eugenijus Gentvilas

2017-12-09 / X Suvažiavimas
Naujuoju Liberalų sąjūdžio pirmininku išrinktas Eugenijus Gentvilas

Šeštadienį Kaune vykstančiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime naujuoju partijos pirmininku buvo išrinktas E. Gentvilas. Vadovauti Liberalų sąkūdžiui pretendavo E. Gentvilas ir Vitalijus Gailius.

Antrojo balsavimo turo renkant naująjį partijos vadovą neprireikė – daugiau į partijos pirmininko postą išsikėlusių kandidatų nebuvo. Vienas kito verti kandidatai balsus rinko koja kojon: už E. Gentvilą balsavo 330, o už V. Gailių – 329 delegatai.

„Tas, kas laimi, negali nusisukti nuo tų, kurie kitaip balsavo ar kitaip mąstė. Nenusisuku, įvertinęs šią minimalią persvarą, neturiu teisės elgtis neatsakingai, elgtis iš viršaus, atsainiai, neįvertindamas kolegų nuomonės“, – po rezultatų paskelbimo kalbėjo naujasis liberalų vadovas.

Savo kalboje E. Gentvilas kėlė klausimus, kaip gyvens laisvas žmogus dabartinės draudimų valdžios kontekste: „Šiandien kaip niekad anksčiau iškyla klausimas, kaip gyvens laisvas žmogus. Matome, kad suvaržymai gausėja, auga ir tai – pastarųjų keleto metų veiklos rezultatas. Jau metus turime tokią šalies valdžią, kuriai laisvas žmogus yra blogis.“

Naujasis liberalų vadovas akcentavo, kad stengsis išlaikyti partijos vienybę. „Neleisiu partijai skaidytis į priešingas stovyklas, neleisiu pamiršti apie tikslus, misiją ir uždavinius. Ketvirtadalį šimtmečio esu liberalas. Mačiau ir partijos, ir visos partinės sistemos pokyčius“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Jis taip pat pabrėžė, kad sieksiantis, kad liberalai dirbtų kaip stipri komanda. „Praėjusiais metais įtikinome 120 tūkst. liberalių rinkėjų balsuoti už mus. Noriu, kad nuo šiandien dirbtume kaip vieninga komanda. Turime dirbti ne dėl liberalų, o dėl liberalių idėjų. Susitelkime dėl pamatinių dalykų, kurie svarbūs ne tik liberalams“, – akcentavo E. Gentvilas.

Suvažiavimo metu buvo perrinkti pagrindiniai vadovaujamieji partijos organai: Valdyba, Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisijos.

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu