V. Čmilytė-Nielsen. Nuoširdžiai dėkoju už pasitikėjimą

2019-09-27 / 12-as suvažiavimas
V. Čmilytė-Nielsen. Nuoširdžiai dėkoju už pasitikėjimą

Mieli kolegos,

Nuoširdžiai dėkoju už pasitikėjimą!

Man kaip politikei tai – svarbi diena. Ir, pažadu, padarysiu viską, kad ji taptų svarbiu, viltingu atskaitos tašku visai mūsų partijai!

Pradedama politikės karjerą supratau, kad galimi įvairiausi posūkiai. Kad gali ateiti laikas, kai teks padaryti labai svarbius sprendimus. Tam buvau pasiruošusi.

Ar esu galvojusi apie partijos lyderės poziciją?

Apie lyderystę – taip.

Juk kiekvienas politikas, tiek savivaldybių tarybose, tiek Seime, neišvengiamai privalo imtis lyderystės. Kitaip jis nepasieks žmonių ir neužtarnaus jų pasitikėjimo.

Tačiau ilgai buvau įsitikinusi, kad norint užimti pirmąją poziciją partijoje reikalingas ilgesnis partinės ir politinės veiklos kelias.

Niekada nelipau per galvas, nesiveržiau į postus. Man visada buvo svarbiau galimybė laisvai išsakyti savo nuomonę, sudalyvauti racionalioje, korektiškoje diskusijoje. Būtent tokia laisvės ir tarpusavio pasitikėjimo atmosfera mane ir paskatino jungtis prie liberalų. Esu įsitikinusi, kad tai – didžiulė vertybė, kurią sugebėjome išlaikyti ligi šiol – nepriklausomai nuo įvairių aplinkybių.

Šiandien Liberalų sąjūdis yra atsidūręs išskirtinėje padėtyje, kuri reikalauja išskirtinių sprendimų. Sprendimų, susijusių su lyderyste ir pasiryžimu, vadovavimu ir atsakomybe.

Todėl nusprendžiau kandidatuoti.

Aš pasiryžau imtis atsakomybės. Jūs išreiškėte valią palaikyti mano apsisprendimą. Mes kartu pademonstravome ryžtą eiti pirmyn siekiant bendrų tikslų. Tad būkime verti savo sprendimų!

Visi puikiai suvokiame – esame sudėtingoje situacijoje. Nebeturime laiko trypčioti, leistis į tuščius, bevaisius svarstymus. Mums reikia aiškių, ryžtingų ir efektyvių veiksmų. Tam, kad kitų metų rudenį išlaikytume bene svarbiausią egzaminą savo partijos istorijoje.

Ant kortos pastatyta partijos ateitis, tačiau ne tik. Liberalizmas kaip politinė pasaulėžiūra Lietuvoje, deja, aižėja, smulkėja. Liberalių pažiūrų žmonės, blaškydamiesi tarp kelių politinių junginių, save vadinančių liberalais, nusivilia.

Mes turime atverti pozityvaus bendradarbiavimo perspektyvas.

Antra vertus, privalome išlaikyti pamatinius ideologinius liberalizmo principus, neaukoti jų vardan politinės naudos ar konjunktūros.

Tik taip galime tikėtis suburti visus liberalaus mąstymo žmones po viena vėliava.

Tai sudarytų sąlygas liberalams kaip solidžiai, patikimai ir atsakingai jėgai vėl įsitvirtinti tarp įtakingiausių Lietuvos politinių jėgų.

Mes, Liberalų sąjūdis, esame pasirengę būti šio proceso esmine dalimi.

Esu nuoširdžiai dėkinga Eugenijui, kitiems partijos bendražygiams, kurie sunkiu metu sugebėjo stabilizuoti partijos laivo siūbavimą.

Taip, atsirado žmonių, kurių baimės užgožė racionalų mąstymą ir jie paskubėjo palikti į audrą patekusį laivą. Likusiems dėl to lengviau tikrai netapo, nes teko dirbti už du.

Bet šiandien mes jau kur kas ramesniuose vandenyse. Dveji pastarieji rinkimai, savivaldos ir europarlamento, parodė, kad žmonės tiki mūsų partija. Suprantama, tokių neprastų rinkimų rezultatų nebūtų įmanoma pasiekti be pasiaukojančio kai kurių skyrių darbo, įtvirtinusio ilgametį įdirbį.

Tolesnes savo pastangas telksime 3 prioritetinėmis kryptimis: švietimas, veiklūs regionai ir realus socialinis teisingumas, užtikrinantis galimybes susikurti savo sėkmę.

Mes – už pasirinkimo laisvę. Už mąstymo ir kūrybiškumo skatinimą mokantis. Už regionų bendradarbiavimą ir įveiklinimą tampant stipriais ir gyvybingais. Už kiekvienam suteikiamas galimybes būti savo gyvenimo šeimininkais. Už galimybių Lietuvą. Be „lygių už lygesnius“ spąstų.

Liberalai palengva atsigauna. Apie tai galima spręsti ne tik rinkimų rezultatų. Tai rodo ir susibalansavęs partijos narių skaičius. Kreivė žemyn senokai nebekrenta, matomi pirmieji kilimo ženklai. Tai ir nauji nariai, ir grįžtantys senieji.

Taip, tai nėra greitas procesas. Žmonės dairosi, galvoja, analizuoja. O laiko turime nedaug. Todėl pasitikėjimą partija turime tvirtinti ir visi kartu, ir kiekvienas atskirai.

Kada liberalai buvo stiprūs? Kai veikė kaip vieninga komanda, kai buvo tarpusavio pasitikėjimas. Kai pirmieji partijos žmonės nebuvo nutolę nuo skyrių, o skyrių nariai galėjo argumentuotai apginti savo lyderių politiką.

Deja, vėliau natūrali asmenybių konkurencija virto ambicijų trintimi. Suprantamas sėkmės siekis – troškimu gauti viską ir iškart. O pagunda pasinaudoti abejotinos kilmės resursais atvedė prie skilimų, susipriešinimo, nusivylimo ir abejingumo. Mes praėjome šį etapą. Mes gerai žinome suklupimų kainą. Tačiau lygiai taip pat gerai suvokiame ir principingos laikysenos vertę.

Žinau, kad gali tekti priimti ne vieną sunkų sprendimą. Suprantu, kad mano sprendimai patiks toli gražu ne visiems.

Todėl iš karto noriu deklaruoti savo kredo, kuriuo vadovausiuosi Liberalų sąjūdžio pirmininkės poste.

  1. Tikrai nebūsiu kokios nors įtakos grupės įkaite ar instrumentu.
  2. Nežaisiu jokių politinių žaidimėlių už kolegų ir bendražygių nugaros.
  3. Tvirtai laikysiuosi susitarimų.
  4. Nedalyvausiu abejotinuose kuluariniuose sandėriuose.
  5. Atvirai ir į akis sakysiu, kas man nepatinka ir lygiai to paties lauksiu iš jūsų.
  6. Reikalausiu iš kiekvieno, bet dar daugiau – iš savęs

Ačiū, kad išklausėte. Sėkmės mums visiems!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu