Diskusija apie futbolą Vilniuje

2019-01-28 / Vilniaus liberalai
Diskusija apie futbolą Vilniuje

Sausio 24 d. įvyko diskusija apie futbolą Vilniuje. Dalinamės kandidato pozicija ir vaizdo įrašu, nr. 5 – Aleksej Persijanov.

Tekstas neredaguotas.

#longread #futbolas #sportas #vilnius

Kai kolegos pasiteiravo, ar kas pakeis Martynas Nagevičius merų diskusijoje apie futbolą Vilniuje – apsidžiaugiau ir iškart pasisiūliau. Futbolas man svarbi gyvenimo dalis, padėjusi paaugliui nenueiti klystkeliais ir žinau, kad čia turiu daug futbolo fanų, entuziastų, profų, kaip ir kitų spoto šakų atstovų, kurie jaučia empatiją skriaudžiamam sportui Vilniuje, bendrai.

Apie dalyvius
Futbolo terminais, grėsmingos pavardės ant popieriaus, “realūs” pretendentai į merus – ministras V. Sinkevičus ir Seimo narys D. Kreivys. Pastarieji “realūs”, nes tikslai ne merais tapti.

Pirmojo – “prastumti” maksimaliai valstiečių Vilniuje savo reputacijos sąskaita. Po metų politikoje galiu papasakoti, o akylesni žino, kad keliami gerai žinomi partijų politikai kandidatais į Tarybą, merus, pvz.: Seimo nariai, pvz. :Sinkevičius, Žemaitaitis, tam, kad laimėtų vietą ir surinktų papildomų balsų sąrašui. Savosios laimėtos vietos atsisako ir perleidžia ją toliau, nežinia kam sąraše. Neskanu, bet legit. Pasižiūrėkit į sąrašus dabar, daug fake’ų, ką?

Antrasis nėra kandidatas į Tarybą, tik į merus, tai tiesiog ruporas, kas ne taip blogai.

G. Paluckas taip ir nepasirodė, R. Šimašius ir A. Zuokas nedalyvavo, atstovų nesiuntė, bet jų darbai šioje srityje patys už juos kalba. Ne komplimentas.

VRFS prezidentas, geriausiai žinantis futbolo situaciją Vilniuje – P. Malžinskas, pagarba už indėlį į futbolą ir signataras A. Degutis, o moderuoja E. Gelumbauskas – sporto žurnalistas, SFL bendruomenės narys.

Palaipsniui papasakosiu visus tokius “pagudravimus“ ir taip pat jų netoleruosiu savo darže, tad šiandien galiu patikinti, kad visi mūsų 31 kandidatai yra realūs ir pasiruošę dirbti vardan geresnio Vilniaus.

Apie diskusiją
3 klausimai, 1) ką su stadionu? 2) ką siūlom mes? 3) iš kur pinigai?

1) Sportas ir kultūra yra tos sritys, kurias dabartinė miesto valdžia tiesiog pamiršo. Tokio atsainaus požiūrio ir apsileidimo dar nėra buvę Vilniuje.

Taigi, sensacija, stadiono ir vėl nebus, nors gerb. administracijos direktorius šiandien dar siūlė tikėti stebuklais.

Tokio stadiono REIKIA, bet ne dabar. Byra viso futbolo pamatas, jei toks kada buvo. Statyti stadioną dabar už tokią sumą, būtų tas pats kas keisti griūvančiam namui stogą. Gražus, bet naudos 0. Dar daugiau, Šeškinės kalnas tiesiog nėra tam tinkama vieta ir uždustų nuo tokio srauto. Ekspertinė nuomonė. Čia dar diskusijoje “sublizgėjo” ministras, kuris teigė, kad BC Žalgiris atsigavo, nes Kaune buvo pastatyta arena. Dar “sublizgėjo”, kai sakė, kad vilniečiai nesportuoja. Papildysiu, nebent nėra kur arba neadekvačiai brangu.

Mes siūlom nebetampyti stadiono “lavono” po kambarį ir atsigręžti į pamatus, į esmę ir per kitą kadenciją, pagal svarba:
– Pastatyti bent 5 dengtus ir atnaujinti 30 mokyklų aikštynų, kad tai taptų visiem lengvai ir patogiai pasiekiama bei prieinama, kainos ir patekimo prasme, valdymą paskiriant bendruomenėms
– Pastatyti maniežą, pabandykit į sportimą patekti
– Pastatyti modernų 4* stadioną, LFF stadionas šiuo metu yra 5k, dabar prireiks laiko užpildyti ir 10k
– Paruošti gerą projektą nac. stadionui tam tinkamoje vietoje dar kitai kadencijai, jau ir futbolas tikėtina bus “peržiemojęs”, atsigaunantis
– Nauja salė futsalui, 2020 m. rengiame pasaulio čempionato finalinį etapą, FIFA skiria tam 60%, dar bent vieną salę reikia renovuoti

Iš kur pinigai?

30 turimų mln. vėl ketinama išmesti ant šeškinės kalno, turime 70 000 neregistruotų vilniečių, t.y. ~20 mln. kasmet, aš tikiu, kad faina remti savo gimtąjį miestelį, bet gal jau susitarkim?

Nepanaudoti 280 mln. ES pinigų, panaudoti tik 6 proc., GPM dalis tenkanti Vilniaus savivaldybei, neparduotas sav. turtas, sav. įmonių nepakankamai efektyvus darbas ir iš serijos kur dar savivaldybė fail‘ina: https://goo.gl/MkPLmu, https://goo.gl/xqJY3W

Bendrai, galimybių tikrai yra. Ir ne tik futbolui, ledo rituliui, lengvajai atletikai, kt. šakom, tik reikia valios, noro ir orientacijos į tikslą, o ne nuolatinio „matavimosi“ per kieno kadenciją bus pastatytas nac. stadionas, kuris toli gražu nieko nesprendžia. Na, nebent mažiau gėda bus, bet koks skirtumas, kai esi 126 vietoje pasaulyje.

Niekas netrukdo kopijuoti Islandijos modelio nelaukiant, kol jaunimas prasigers iš neturėjimo ką veikti. Pirma reikia išspręsti masiškumo ir prieinamumo kiekvienam – jaunam, suaugusiam, senjorui, profesionalui, megėjui – klausimą.

Jei domina platesnė futbolo situacija Lietuvoje, rekomenduoju Laisvės TV -> Laikykitės ten s02e03, 1 prieš 1 su N. Kesminu ir Karštos kėdės su T. Danilevičiumi.

Futbolo bendruomenei ir neabejingiems sportui Vilniuje, galiu pažadėti, kad atstovausiu Jus ir realią problematiką pats, ar per kolegas pateksiančius į tarybą iš Liberalų sąjūdžio sąrašo.

Palaikykit mus Kovo 3 d., sąrašo nr. 10 – mano nr. sąraše 5.

*Politinė reklama. Parengta Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio.

Pilna diskusija apačioje.

Prie mūsų galite prisijungti FB ir instagrame:
#vilniausliberalai #sostinesliberaluforumas

#galimybiumiestas #vilnius2019 #rinkimai2019 #politinereklama #laisvesprestipatiems #kuosunkiautuogeriau #persijanov2019

 

VAIZDO ĮRAŠAS

 

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu