L. Kvedaravičius: Išjudinkime miestą kartu!

2018-06-01 / Vilniaus liberalai
L. Kvedaravičius: Išjudinkime miestą kartu!

Vasara – ypač aktyvus metas sporto entuziastams. Noriu pasidžiaugti, jog šią kadenciją Vilniaus miesto savivaldybėje pradėjome kryptingai siekti, kad aktyvaus laisvalaikio mėgėjai ir sporto profesionalai sostinėje turėtų modernią ir standartus atitinkančią infrastruktūrą. Per pastaruosius dvejus metus sutvarkėme 20 mokyklų stadionų ir sporto aikštynų bei 27 sporto aikšteles. Nė neketiname sustoti – šiemet bus atnaujinta dar 10 mokyklų stadionų ir aikštynų, kuriuose klojama nauja žolė, įrengiamas apšvietimas, atnaujinami bėgimo takai. Daugiau nei 20 per šiuos metus sutvarkytų sporto aikštelių viešosiose erdvėse suteiks galimybę žaisti krepšinį bei kitaip sportuoti moksleiviams ir jaunimui vasaros atostogų metu.

Dviratininkams sezonas taip pat prasidėjo džiugiai. Jau dabar atvertoje krantinėje driekiasi naujas, apie 2 km raudono asfalto dviračių takas nuo Upės g. iki pat Vingio parko tilto, užbaigti darbai P. Vileišio g. dalyje tarp Šilo tilto ir Antakalnio ligoninės. Darbų pabaigos laukia 4 km dviračių trasa Architektų gatvėje. Planuojame nuo Senojo Pilaitės kelio iki Sietyno gatvės įrengti naują beveik kilometro ilgio dviračių taką. 1,5 km ilgio dviračių trasa atsiras ir Žirmūnuose – tarp Kareivių g. ir Šilo tilto. Beveik baigti tiesti Laisvės prospekto dviračių ir pėsčiųjų takai, įrengtos jungtys palei L. Asanavičiūtės g., sutvarkyti dviračių takai Kairėnų ir Santaros gatvėse, palei Vilnios krantinę, atnaujinta danga take link Žaliųjų ežerų. Šiemet iš viso nutiesime beveik tris kartus daugiau dviračių takų nei pernai – iki 30 kilometrų.

Didžiulis dengtų stadionų poreikis rodo aiškią kryptį, kad turime gerinti sostinės futbolo infrastruktūrą. Savo rankose jau turime parengtą Pilaitės stadiono projektą, perkame statybos darbus ir metų bėgyje turėsime naują stadioną, kuris šaltuoju laiku bus uždengiamas specialiu pripučiamu kupolu. Aktyvus Lietuvos futbolo federacijos įsitraukimas rengiant galimybių studiją dėl daugiafunkcinio futbolo komplekso statybų Naujojoje Vilnioje žada svarbų proveržį dar viename ilgai lauktame projekte. Tuo pačiu nepamirštamos ir kitos sporto šakos – kaip tik baigiamas ruošti beisbolo stadiono projektas Jamonto parke. Jau parengtas 3-jų sporto salių Žemynos progimnazijoje, Pašilaičiuose, projektas ir artimiausiu metu planuojamas rangos darbų pirkimas.

Šie metai įsimintini dar ir tuo, kad pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje Fabijoniškėse turėsime baseiną, pastatytą miesto ir Vyriausybės lėšomis, o kitąmet duris atvers ir daugiafunkcinis sveikatingumo centras Lazdynuose. Kalbant apie ateitį, svarbu pasidžiaugti, kad šią savaitę pajudėjo Šeškinės daugiafunkcinio komplekso reikalai. Vyriausybė pradėjo konstruktyviai vertinti savivaldybės darbus ir, panašu, kad rastas bendras sutarimas dėl šio projekto įgyvendinimo. Laukia dar daug rimtų darbų, kad Vilniaus sporto infrastruktūros atnaujinimo vizija taptų realybe, tačiau judame teisinga kryptimi. Mėgaukitės vasara sportuodami ir išjudinkime miestą kartu!

liberalus

Tapk rėmėju Tapk draugu Tapk nariu